Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město střídá na trůnu NFLL Radotín

Jižní Město střídá na trůnu NFLL Radotín

14.10.2013

(pch) - Ve včerejším superfinále Národní fieldlakrosové ligy porazilo Jižní Město Radotín v dramatickém utkání 14:13.

LCC Radotín nastoupil do utkání velmi dobře připravený a nekoncentrované Jižní Město během první čtvrtiny téměř nepustil k míči. Tomu odpovídal výsledek této části hry, kterou úřadující mistr vyhrál 5:1, a přibližně 150 diváků na Atletickém stadionu Slavie Praha se začalo obávat, aby nebylo svědkem nezajímavé a jednoznačné podívané. Hra Radotína, který soupeře převyšoval ve všech činnostech a zejména na face-off, tomu naznačovala.

Ani začátek druhé periody neukazoval, že by se mělo utkání nějak zdramatizovat, byť Radotín již nebyl tak soustředěný. Ve 4. minutě Petr Poupě zvyšoval už na 6:1, ovšem na oslavu další vstřelené branky si museli červení útočníci počkat dlouhých 13 minut, během nichž náskok jejich týmu rozprášil na druhé straně A. Budz, který se trefil dvakrát, J. Plecháček a P. Došlý. Po sérii čtyř branek Jižního Města Radotín zabral a podobnou sérií čtyř branek Petra Poupěte, D. Peška, J. Loskota a B. Boccellariho, rozdělenou velkou přestávkou, získal opět komfortní náskok.

„Zápas jsme začali po všech stránkách špatně, na čemž se zřejmě podepsala nervozita z rozhodujícího utkání sezóny navíc proti soupeři posílenému dvěma kvalitními hráči, ale pár brankami v druhé čtvrtině jsme si dokázali, že je v našich silách Radotín dnes porazit," uvedl jeden z nejzkušenějších hráčů Jižního Města Jakub Nosek

Uspokojení hráčů v červeném a výrazně zlepšený výkon jihoměstského L. Seilera, jenž byl později vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, na face-off ovšem znamenaly, že se opět po sérii čtyř branek Jižní Město dostalo na dostřel, byť v závěru třetí části hry dvojnásobný vítěz nejvyšší univerzitní soutěže v USA B. Boccellari získal pro Radotín alespoň dvougólový náskok.

„Naše hra, zejména v útoku, byla tragická, bez náboje,“ řekl kouč Radotín V. Barák, zejména ke třetí a čtvrté periodě utkání.

V posledním dějství si Radotín držel dvougólové vedení až do 75. minuty, kdy k mohutnému závěru, tak typickému pro mužstvo z jižní části Prahy, zavelel vynikající A. Budz. Radotínští v závěru trpěli častým vylučováním a nedařilo se jim udržet míč. Jižní Město tak v posledních třech minutách díky brankám C. Gerathyho, J. Plecháčka a vítězné branky A. Ondráčka strhlo vítězství v Superfinále a tím v celém ročníku NFLL 2013 na svou stranu.

Jižní Město vyhrálo zaslouženě, protože jeho hráči dali do hry srdce. Zklamali mně hlavně zkušení hráči, kteří měli tvořit hru, ale celý zápas odehráli ve vycházkovém tempu a nedostali obranu soupeře pod potřebný tlak,“ neskrýval své zklamání J. Barák.

Jeho slova potvrdil J. Nosek: „Ve druhé polovině nám soupeř několika ztrátami míče a zbytečnými fauly umožnil postupně stahovat náskok a těsně před koncem i s trochou štěstí skóre otočit na naši stranu. Nejdůležitější byla trpělivost."

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Matěj Barák z LCC Radotín a Lukáš Seiler z Jižního Města.