Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město srovnalo stav finále NBLL na 1:1

Jižní Město srovnalo stav finále NBLL na 1:1

21.10.2008

Druhé finálové utkání NBLL přineslo mnohem napínavější podívanou a mělo i jiného vítěze než první střetnutí. Před slušnou návštěvou Jižní Město po výhře 10:7 srovnalo stav série s LCC Radotín na 1:1. Hráči z největšího pražského sídliště dokázali otočit průběh utkání, když ještě v polovině prohrávali 1:4.

Začátek druhého finálového zápasu v ničem nepřipomínal úvodní duel. Hráči Jižního Města zjevně nechtěli zopakovat fiasko z první desetiminutovky minulého střetnutí, kdy jim soupeři utekli o šest branek. Od samotného počátku se hrálo ve strhujícím tempu, velké šance si vytvořily oba týmy.

K první skutečně dechberoucí situaci došlo ve čtvrté minutě, kdy nešťastně odražená střela trefila tácek s klobásou v ruce jedné z fanynek. Snad aby to nebylo líto publiku na protější straně stadionu, prosvištěl tvrdý míček necelou minutu nato také okolo jejich hlav. Většina střel ale mířila na bránu a bezbrankový stav, který trval až do 12. minuty, můžeme připisovat jedině bezchybné práci brankářů.

Teprve když se Radotín dostal do přesilovky, podařilo se po krásné kombinaci Radku Skálovi umístit míček za záda brankáře Maliny.

Ve druhé čtvrtině na sebe první branka nechala čekat o poznání kratší dobu. Na sklonku druhé minuty vybojoval u mantinelu míč Jiří Košťál, probil se až k brankovišti a neomylně zavěsil. V dalších minutách bylo i nadále rušno před oběma brankami. Za zmínku stojí obrovská příležitost, do které Skokana vyslal přihrávkou z vlastní poloviny Moravec.

Tváří v tvář brankáři Jižního Města však útočník Radotína neuspěl. Ujala se až Procházkova nenápadná střela zdálky, která nachytala Malinu na švestkách. Hosté se dostali zpět do zápasu v přesilové hře po vyloučení domácího kapitána Petra Poupěte. Říhovu neprůstřelnost ukončil Jamie Plunkett.

I další minuty patřily hráčům v černých dresech, však jich také bylo na hřišti opět více. Ale radotínský brankář odolával. V závěru třetiny znovu udeřil místní tým: míček se při Moravcově ráně z uctivé vzdálenosti ukryl za tři hráče a brankář hostí jej spatřil, až když vězel v jeho síti. Sedmdesát vteřin před koncem první poloviny utkání se ještě strhla menší potyčka za Říhovou bránou, načež rozhodčí poslal všechny čtyři aktéry uklidnit se na trestnou lavici.

Po pauze se vývoj zápasu dramaticky otočil. Šance sice měly i nadále oba týmy, při zakončení měli však mnohem větší štěstí hráči z Jižního Města, naopak efektivita radotínských byla žalostná. Hned ve druhé minutě se trefil Lindsay Plunkett střelou od bílé čáry. Na rozdíl jednoho gólu snížil o šest minut později Jamie Plunkett.

To už byli radotínští hráči pod velkým tlakem, kterému se často bránili jen za cenu faulů. Několik vteřin po vyloučení Jiřího Košťála využil znovu L. Plunkett přesilovou hru a krátce poté se znovu vylučovalo na straně Radotína, tentokrát dokonce dvojnásobně. Hráči LCC dlouho přesilu 5 na 3 neubránili a Jižňák šel poprvé v zápase do vedení.

Radotín naopak nedokázal využít ani početní výhodu, veškeré střely končily buď zcela mimo, nebo ve výstroji brankáře Maliny. V závěru třetiny dostali hosté další výhodu dvojnásobné přesilovky, po tyčce a břevnu ji nakonec využili, a zvýšili tak svůj náskok na 6:4.

Radotínským hráčům i jejich příznivcům se dvoubranková ztráta vůbec nezamlouvala a ta k jejich radosti netrvala dlouho. Ve třetí minutě po zmatcích před Malinovou klecí, kdy bránící hráči nepochopitelně přestali hrát, stáhli hráči LCC na 6:5. Jižní Město se ale náramně rozstřílelo, a než skončila 6. minuta poslední části, přidali další dva míčky za záda brankáře Říhy.

Zanedlouho se již potřetí hrála přesilovka 5 na 3, poprvé ovšem ve prospěch Radotína. Kapitán Petr Poupě ji zahájil a zároveň využil individuální akcí, a Jižní Město tak pět minut před koncem vedlo už jen o dva góly.

Ve třinácté minutě se závěr zápasu značně zdramatizoval. Rozvážná střela Skokana do horního růžku branky znamenala kontaktní gól Radotína, avšak několik vteřin poté rozhodčí přísně vyloučili radotínského Munka. Přesilovku ihned využil Jamie Plunkett, a když pak West-Pratt zvýšil na 10:7, bylo o vítězi navzdory power-play domácích rozhodnuto. Série tak bude v pátek pokračovat za nerozhodného stavu 1:1.

LC SK Jižní Město - LCC Radotín 10:7 (0:1, 1:3, 5:0, 4:3)