Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město si vybojovalo postup semifinále. V něm vyzve radotínské Custodes

Jižní Město si vybojovalo postup semifinále. V něm vyzve radotínské Custodes

22.11.2021

Ten, kdo dorazil na poslední zápas před Final Four mezi týmy Pardubic a Jižního Města, určitě nelitoval. Duel, ve kterém šlo pražskému celku o všechno, neměl do posledních vteřin jistého vítěze a nabídl i řadu pěkných akcí a tvrdých soubojů. Pro Pardubice to přitom byla „pouhá“ formalita. Postup měly jistý, stejně tak druhou příčku a semifinálový střet s Wolves.

První půlka vyšla východočeskému celku výborně. Dobře chytal gólman, a i když po první čtvrt hodině prohrával 2:4, dokázal ztrátu během úvodních osmi minut druhé periody smazat. Dalších třicet minut však už tak dobrých nebylo. „V druhý půlce nastoupil Dawid, který nám dělá celou sezony jedničku. Padlo mu tam pár blbejch gólů, snažili jsme se to dohnat, pak tam přišlo pár individuálních chyb… co víc k tomu říct. Klukům z Jižního Města to tam padalo, nám ne,“ popsal druhou polovinu utkání pardubický kapitán Jan Skokan.

Ve výše zmíněné druhé polovině se dařilo lépe Jižnímu Městu. Ve třetí periodě si vybudovalo dokonce čtyřbrankový náskok, když po trefách Nováka, Došlého, Bambuška jr. a Kompase vedlo 9:5. O tento náskok ale z větší části ještě před sirénou přišlo – v rozmezí minuty a půl se třikrát prosadili pardubičtí hráči. „Zase v tom utkání byly vyrovnaný části, dostali jsme se do vedení o čtyři góly a zase jsme si to nechali utéct… ale o tom to je, a to je ta krása toho sportu,“ dodal k průběhu třetí části jihoměstský gólman Tomáš Čekal.

V poslední patnáctiminutovka pak probíhala velmi podobně. Bíločerní se opět dostali do třígólového vedení, a to díky třem využitým přesilovkám. Necelé tři minuty před koncem se však ztenčilo na pouhý gól, když si nepohlídali střely Vojtěcha Oulehly a Jana Skokana. O 30 vteřin později jim navíc nabídli příležitost k vyrovnání. Situace 5-4 ale východočeskému týmu nevyšla podle představ – přihrávky byly nepřesné a soupeř dobře sbíral odražené míče, z čehož nakonec vytěžil maximum. Ve vlastním oslabení se totiž v čase 58:54 trefil matador Pavel Došlý a dodal svému týmu potřebný klid do poslední minuty zápasu. Vedení 13:11 si už jihoměstští ohlídali a po roce tak oslavili postup mezi nejlepší čtyři. Ve Final Four vyzvou prvního postupujícího, tedy Custodes, a to už za čtrnáct dní v pravé poledne na hřišti v Radotíně.

Nejproduktivnějšími hráči zápasu byl šestibodový Pavel Došlý (4+2) a Mikolaj Śmigiel, který k čtyřem brankám přidal jednu asistenci.

Foto a text: Kateřina Hrubá

LC Pardubice vs. SKL Jižní Město 11:13 (2:4, 3:1, 3:4, 3:4)