Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město si odvezlo z Malešic důležité body

Jižní Město si odvezlo z Malešic důležité body

21.3.2010

(jb) - V dalším důležitém utkání nadstavby Národní box lakrosové ligy si SK Lacrosse Jižní Město odvezl ze hřiště TJ Malešice důležité tři body především díky lepší střelecké potenci svých útočníků. Na tým Jižního Města čekal po hladkém vítězství nad radotínskými Falcony daleko těžší soupeř, loňský finalista ligy TJ Malešice. Už po patnácti vteřinách otevřel skóre zápasu hostující Jakub Nováček a na konci třetí minuty zvyšoval na 2:0 Jakub Nosek.

Malešice se dostávaly do hry postupně, ale na konci první čtvrtiny už vedly 4:3 díky trefám Adama Podroužka, Ondřeje Sochny a Martina Mrlíka.

Vyrovnaný a velmi tvrdý souboj pokračoval i ve čtvrtině druhé a až na jejím konci hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou Noska a Nováčka.

Ve druhé polovině zápasu byl k vidění urputný a místy velmi nervózní souboj, k čemuž přispěli svým dílem i rozhodčí několika nepřesnými výroky. Diváci tak byli často svědky velmi emotivních projevů na obou střídačkách. Hra byla v této části často přerušovaná a ztratila na své plynulosti a atraktivitě.

Do závěrečné části vstupovali hosté stále s dvoubrankovým vedením, které postupně navyšovali až do stavu 10:15 sedm minut před koncem utkání. Ve snaze o vyrovnání odvolali domácí čtyři minuty před koncem brankáře a zkoušeli hru v šesti hráčích v poli. Jejich snaha vyústila ve vstřelení dvou branek, ale v závěrečném účtování to vedlo jen ke snížení na konečných 12:15.

Zápas přinesl velmi zajímavou podívanou a zejména herní projev Jižního Města se s jeho rozpačitými výkony v loňském roce nedá srovnávat. Po kvalitní zimní přípravě se tak „Jižňáci“ zařadili mezi vážné uchazeče o boxlakrosový trůn.

Za domácí ohodnotil utkání trenér Vladimír Beran: „Do utkání jsme šli s cílem zvítězit, ale bohužel rozhodla střelecká impotence našich útočníků. Na každou branku potřebujeme příliš mnoho šancí. Chybí nám větší trpělivost v útoku. Ve středu hrajeme s Jižním Městem znovu a věřím, že výsledek bude pro nás příznivější.“

Za hosty se k utkání vyjádřil Pavel Došlý: „Po loňském nezdaru jsme se během zimy důkladně připravili a myslím, že je to vidět. Chceme se letos vrátit na nejvyšší příčky, kam jsme kromě loňského roku patřili.“