Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město po roce na field lakrosovém trůnu

Jižní Město po roce na field lakrosovém trůnu

3.10.2010

Jižní Město po roce na field lakrosovém trůnu

(pch) - V nedělním vyvrcholení Národní field lakrosové ligy dokázalo Jižní Město porazit v přímém utkání o 1. a 2. místo svého soupeře z Malešic a po roční odmlce získalo zpět titul mistra ČR ve field lakrosu.

Malešice vstupily do utkání aktivně a rychlým nahrávkami a pohybem přečíslovaly soupeře. Jižní Město však časem otupilo úvodní nápor a hra se vyrovnala. I do druhé části vstoupily lépe Malešice a vypadalo to, že sedmigólové manko, které je dělí od kýženého titulu, postupem času ukrojí. Ve třetí čtvrtině však domácí zcela ztratili koncentraci a na druhé straně se probudil střelec Pavel Došlý. Skóre třetí části hry 0:6 pro Jižní Město mluví za vše. Ani ve čtvrté periodě se obraz hry příliš nezměnil. K vidění byl vynikající lakros, ale góly až na jednu vyjímku střílelo jen Jižní Město, které si už svůj náskok nenechalo vzít a přidalo do své bohaté sbírky další titul.

Malešice - Jižní Město 9:13 (2:3, 6:1, 0:6, 1:3)

V odpoledním utkání, kde se teoreticky mohlo ještě rozhodovat o umístění na 3. a 4. místě, sice Slavia porazila Tricksters, ovšem šestnáctigólový rozdíl skóre byl pro ni příliš, i když zvláště v poslední periodě utkání sešívaní rozjeli nevídaný brankostroj a unavení chlapci z Bratislavy jen sledovali hodinky se zbožným přáním, aby už byl raději konec.

Slavia Praha - Tricksters 13:4 (2:2, 2:1, 2:0, 7:1)

Petr Chmelař

Foto Jakub Nosek

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa