Lacrosse > Jižní Město ožije o víkendu mezinárodním lakrosem

Jižní Město ožije o víkendu mezinárodním lakrosem

18.1.2024

Jižní Město ožije o víkendu mezinárodním lakrosem

Vzdušnou čarou jsou od sebe ta místa něco málo přes tři kilometry. V areálu Na Šancích se bude hrát v sobotu dívčí turnaj Prague Sixes Games, nedaleko, ve sportovní hale Jižního Města, se koná boxlakrosový Winter Lax Cup. Ten je rozprostřen od pátku do neděle. Na obou akcích budou i zahraniční týmy.

Nejen pro hráče a hráčky, ale i pro fanoušky bude tento víkend zpestřením v dlouhé zimní pauze. Na Šancích se na zakrytém hřišti začne už v devět hodin ráno. Dopoledne patří přípravným zápasům v kategoriích U9, U11 a U13. Následovat bude od 11.30 do 13 hodin kemp talentované mládeže pod vedením zkušené trenérky Anny Votrubcové.

Odpoledne už bude patřit turnaji Prague Sixes Games. V nové olympijské disciplíně, tedy šestkovém lakrosu, se střetne celkem šest týmů v kategorii do 16 let. Finálový zápas je na programu až večer, ve 20.10. Dva týmy jsou z Radotína, dva pod hlavičkou Sokola I. Smíchov a dva celky pod názvy Lax Warriors 1 a 2 dorazí z Polska. Mladé hráčky se zde budou moct také potkat s reprezentantkami v sixes, které jen před pár týdny hrály na turnaji Super Sixes v Hongkongu.

„Rozhodli jsme se zimní pauzu osvěžit turnajem sixes pro mladé holky, které si tak budou mít možnost vyzkoušet pro ně novou disciplínu a třeba se některé z nich mohou časem dostat do reprezentace, která bude bojovat o účast na olympijských hrách v Los Angeles. Jsme rádi, že se do turnaje zapojí také mladé hráčky z Polska,“ říká za pořadatele Prague Sixes Games Kateřina Hlavsová.

Jen o kousek dál se koná od pátku do neděle Winter Lax Cup, který se hraje už od roku 2011.Tradiční boxlakrosová akce ve sportovní hale Jižního Města startuje v pátek v poledne. Finále je na programu v neděli od 15.30 hodin. Celkem se zde představí čtrnáct týmů ve čtyřech skupinách.

Kromě tuzemských lákadel v podobě Jižního Města, Malešic, Radotína či Zbraslavi dorazí také zajímavé celky ze zahraničí. Na Winter Lax Cupu si zahrají zástupci z Itálie, Polska, Německa, Rakouska a Slovenska. Prvenství z loňska obhajuje LCC Radotín. Více informací sledujte na www.laxcup.cz. Živý stream poběží na youtubovém kanále turnaje.

 

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270