Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město A vstoupilo do druhé poloviny základní části vítězně

Jižní Město A vstoupilo do druhé poloviny základní části vítězně

22.1.2013

Měsíc zimní pauzy utekl jako voda a tým Forfun se opět vrátil do haly na Jižním Městě, kde v prosinci uzavíral podzimní část ligy duelem s B týmem LC Jižního Města. Tentokrát s A týmem zahájil její druhou, jarní část. Jaro je sice daleko, ale lakrosových soutěží je hodně a termínů málo.

První vzájemný zápas byl hodně napínavý (13:15 pro LCJM), a tak se čekalo vyrovnané utkání i nyní.

Hosté z Radotína nechtěli ponechat nic náhodě – již v páté minutě zvyšoval na 0:3 Petr Torn a po první čtvrtině vedl Forfun zaslouženě 2:5.

Jižnímu Městu se ale díky brankám Došlého, J. Plecháčka a Ondráčka podařilo po zlepšeném výkonu již ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny vyrovnat na 5:5. Marek Dobrý v brance domácích ale neměl zcela svůj den, a tak když během 22. a 23. minuty dostal tři góly, nechal se vystřídat Martinem Bartuškou, který se v poslední době ukazuje ve výborné formě. Branku Forfun po celou dobu hájil Theodor Šamalík, a i na něm je vidět velké zlepšení.

Zatímco v útoku Jižního Města skórovali tradičně opory Milan Černík, Jáchym Plecháček, Adam Ondráček a Pavel Došlý, v hostujícím týmu byli vedle obvykle skórujících hráčů Petra Gheorghe a Adama Kostky úspěšní i mladíci František Klíma, Vojtěch Weiss nebo obránce Petr Torn.

Jižní Město hrálo o deseti hráčích systematičtěji a také je dobře podpořil v brance Martin Bartuška, který si jen v poslední čtvrtině připsal čtrnáct úspěšných zásahů. Když se k tomu přidala nejistě hrající obrana hostů, zrodilo se konečné vítězství domácích v poměru  15:12.

LC Jižní Město A vs. Forfun 15:12 (2:5, 6:4, 4:1, 3:2)
Nejúspěšnější střelci:
LCJM A: Milan Černík (4+4), Adam Ondráček (4+1), Jáchym Plecháček (3+2)
Forfun: Adam Kostka (3+0), Vojtěch Weiss (3+0) Petr Torn (2+0)

Týden před zimním turnajem si svou herní připravenost měl vyzkoušet ještě „B“ tým LCJM v zápase proti Slavii, ale havárie vody v hale a její uzavření jen pár hodin před plánovaným začátkem zamotá hlavu vedoucím týmů při hledání náhradního termínu.

 

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 115
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?