Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město A vstoupilo do druhé poloviny základní části vítězně

Jižní Město A vstoupilo do druhé poloviny základní části vítězně

22.1.2013

Měsíc zimní pauzy utekl jako voda a tým Forfun se opět vrátil do haly na Jižním Městě, kde v prosinci uzavíral podzimní část ligy duelem s B týmem LC Jižního Města. Tentokrát s A týmem zahájil její druhou, jarní část. Jaro je sice daleko, ale lakrosových soutěží je hodně a termínů málo.

První vzájemný zápas byl hodně napínavý (13:15 pro LCJM), a tak se čekalo vyrovnané utkání i nyní.

Hosté z Radotína nechtěli ponechat nic náhodě – již v páté minutě zvyšoval na 0:3 Petr Torn a po první čtvrtině vedl Forfun zaslouženě 2:5.

Jižnímu Městu se ale díky brankám Došlého, J. Plecháčka a Ondráčka podařilo po zlepšeném výkonu již ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny vyrovnat na 5:5. Marek Dobrý v brance domácích ale neměl zcela svůj den, a tak když během 22. a 23. minuty dostal tři góly, nechal se vystřídat Martinem Bartuškou, který se v poslední době ukazuje ve výborné formě. Branku Forfun po celou dobu hájil Theodor Šamalík, a i na něm je vidět velké zlepšení.

Zatímco v útoku Jižního Města skórovali tradičně opory Milan Černík, Jáchym Plecháček, Adam Ondráček a Pavel Došlý, v hostujícím týmu byli vedle obvykle skórujících hráčů Petra Gheorghe a Adama Kostky úspěšní i mladíci František Klíma, Vojtěch Weiss nebo obránce Petr Torn.

Jižní Město hrálo o deseti hráčích systematičtěji a také je dobře podpořil v brance Martin Bartuška, který si jen v poslední čtvrtině připsal čtrnáct úspěšných zásahů. Když se k tomu přidala nejistě hrající obrana hostů, zrodilo se konečné vítězství domácích v poměru  15:12.

LC Jižní Město A vs. Forfun 15:12 (2:5, 6:4, 4:1, 3:2)
Nejúspěšnější střelci:
LCJM A: Milan Černík (4+4), Adam Ondráček (4+1), Jáchym Plecháček (3+2)
Forfun: Adam Kostka (3+0), Vojtěch Weiss (3+0) Petr Torn (2+0)

Týden před zimním turnajem si svou herní připravenost měl vyzkoušet ještě „B“ tým LCJM v zápase proti Slavii, ale havárie vody v hale a její uzavření jen pár hodin před plánovaným začátkem zamotá hlavu vedoucím týmů při hledání náhradního termínu.