Lacrosse > Ženský lakros > Jim Veltman jmenován hlavním koučem české reprezentace pro MS v halovém lakrosu - kopie

Jim Veltman jmenován hlavním koučem české reprezentace pro MS v halovém lakrosu - kopie

2.3.2011

(ps) - Český svaz mužského lakrosu oficiálně oznámil jmenování Jima Veltmana hlavním koučem českého národního týmu, který se zúčastní Mistrovství světa v halovém lakrosu, jež se koná v květnu tohoto roku v Praze. Během poslední sezóny Veltman vykonával funkci hlavního kouče týmu Ajax-Pickering Rock v ontarijské profesionální Major Series Lacrosse.

200px-Jim_Veltman.jpgVeltmana doplní u týmu jeho asistent kouč Roman Pokorný a trenéři Jan Barák (obrana), Mirek Knotek (útok) a Pavel Semerák (krajánci). Český tým tak bude spoléhat na stejný realizační tým jako na Mistrovství světa před čtyřmi lety, které se konalo v kanadském Halifaxu a kde český tým skončil na sedmém místě. Jim Veltman a Roman Pokorný, kteří tehdy společně u reprezentace působili, si tedy letos své pozice vyměnili.

„S potěšením můžeme oznámit, že Jim Veltman, lakrosová legenda a jeden z nejlepších hráčů tohoto sportu v dějinách, přijal naši nabídku a povede na lavičce český tým na blížícím se Mistrovství světa v Praze,” uvedl Pavel Semerák, asistent kouče a skaut českého národního týmu. „Po zkušenosti z předchozího MS v roce 2007 byla naše volba od samého začátku zcela jasná. Jeho působení v Halifaxu mělo na náš tým blahodárný vliv, avšak výsledek v podobě sedmého místa nás neuspokojil. Pro letošní rok, kdy budeme hrát doma, máme smělý plán v podobě účasti v semifinále MS. Jsme si vědomi, že to je troufalý cíl, ale naším snem je jednou porážet nejlepší týmy světa a letošní mistrovství je jen dalším krokem k naplnění tohoto cíle. Od listopadu loňského roku, kdy Jim přijel za mnou do New Yorku a dohodli jsme se na spolupráci, již spolu řešíme desítky dílčích záležitostí okolo českého týmu,“ pokračoval Semerák.

veltman 1jpg.jpg„Velmi ochotně jsem přijal nabídku pracovat s českým týmem, neboť mám neustále v paměti mimořádný zážitek z mého působení u českého týmu v roli asistenta trenéra na mistrovství světa v roce 2007. Co na mne tehdy zapůsobilo nejvíce bylo obrovské nadšení a oddanost českých hráčů pro lakros, což krásně konvenovalo s mým nadšením pro tuto hru,“ prohlásil Jim Veltman v reakci na dotaz, proč opakovaně přijal nabídku na spolupráci s českým lakrosovým týmem. Na otázku, co od letošního turnaje čeká, sdělil: „Očekávám, že se nám podaří vylepšit výsledky z našeho posledního vystoupení na MS v roce 2007 a že jako domácí tým budeme tentokrát hrát na takové úrovni, aby na nás mohli být čeští lakrosoví fanoušci hrdí. Chceme ukázat, že jsme progresivní lakrosový národ a že jsme připraveni začít šlapat na paty nejlepším světovým týmům.“

Mistrovství světa v halovém lakrosu se koná od 21. do 28. května tohoto roku v Praze v Edenu a zúčastní se ho osm národních týmů včetně největších favoritů Kanady, USA a Irokézů. Soupisky těchto týmů jsou nabity zvučnými jmény ze severoamerické profesionální ligy National Lacrosse League (NLL).

 www.wilcprague2011.eu

Pavel Semerák

 

 

 

 

 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302