Lacrosse > Jim Veltman jmenován hlavním koučem české reprezentace pro MS v halovém lakrosu

Jim Veltman jmenován hlavním koučem české reprezentace pro MS v halovém lakrosu

2.3.2011

(ps) - Český svaz mužského lakrosu oficiálně oznámil jmenování Jima Veltmana hlavním koučem českého národního týmu, který se zúčastní Mistrovství světa v halovém lakrosu, jež se koná v květnu tohoto roku v Praze. Během poslední sezóny Veltman vykonával funkci hlavního kouče týmu Ajax-Pickering Rock v ontarijské profesionální Major Series Lacrosse.

200px-Jim_Veltman.jpgVeltmana doplní u týmu jeho asistent kouč Roman Pokorný a trenéři Jan Barák (obrana), Mirek Knotek (útok) a Pavel Semerák (krajánci). Český tým tak bude spoléhat na stejný realizační tým jako na Mistrovství světa před čtyřmi lety, které se konalo v kanadském Halifaxu a kde český tým skončil na sedmém místě. Jim Veltman a Roman Pokorný, kteří tehdy společně u reprezentace působili, si tedy letos své pozice vyměnili.

„S potěšením můžeme oznámit, že Jim Veltman, lakrosová legenda a jeden z nejlepších hráčů tohoto sportu v dějinách, přijal naši nabídku a povede na lavičce český tým na blížícím se Mistrovství světa v Praze,” uvedl Pavel Semerák, asistent kouče a skaut českého národního týmu. „Po zkušenosti z předchozího MS v roce 2007 byla naše volba od samého začátku zcela jasná. Jeho působení v Halifaxu mělo na náš tým blahodárný vliv, avšak výsledek v podobě sedmého místa nás neuspokojil. Pro letošní rok, kdy budeme hrát doma, máme smělý plán v podobě účasti v semifinále MS. Jsme si vědomi, že to je troufalý cíl, ale naším snem je jednou porážet nejlepší týmy světa a letošní mistrovství je jen dalším krokem k naplnění tohoto cíle. Od listopadu loňského roku, kdy Jim přijel za mnou do New Yorku a dohodli jsme se na spolupráci, již spolu řešíme desítky dílčích záležitostí okolo českého týmu,“ pokračoval Semerák.

veltman 1jpg.jpg„Velmi ochotně jsem přijal nabídku pracovat s českým týmem, neboť mám neustále v paměti mimořádný zážitek z mého působení u českého týmu v roli asistenta trenéra na mistrovství světa v roce 2007. Co na mne tehdy zapůsobilo nejvíce bylo obrovské nadšení a oddanost českých hráčů pro lakros, což krásně konvenovalo s mým nadšením pro tuto hru,“ prohlásil Jim Veltman v reakci na dotaz, proč opakovaně přijal nabídku na spolupráci s českým lakrosovým týmem. Na otázku, co od letošního turnaje čeká, sdělil: „Očekávám, že se nám podaří vylepšit výsledky z našeho posledního vystoupení na MS v roce 2007 a že jako domácí tým budeme tentokrát hrát na takové úrovni, aby na nás mohli být čeští lakrosoví fanoušci hrdí. Chceme ukázat, že jsme progresivní lakrosový národ a že jsme připraveni začít šlapat na paty nejlepším světovým týmům.“

Mistrovství světa v halovém lakrosu se koná od 21. do 28. května tohoto roku v Praze v Edenu a zúčastní se ho osm národních týmů včetně největších favoritů Kanady, USA a Irokézů. Soupisky těchto týmů jsou nabity zvučnými jmény ze severoamerické profesionální ligy National Lacrosse League (NLL).

 www.wilcprague2011.eu

Pavel Semerák

 

 

 

 

 

 

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?