Lacrosse > Mužský lakros > Jednoznačný výsledek zápasu předvedené hře neodpovídal

Jednoznačný výsledek zápasu předvedené hře neodpovídal

15.5.2015

(pp) – Středeční, podle počasí letní, večer patřil v radotínské lakrosové aréně velkému derby mezi tentokrát domácími Custody a hráči ForFun. Týmy nastoupily v takřka kompletních sestavách, i když to zejména ze strany ForFunu ještě patnáct minut před zahajovacím hvizdem na moc početnou účast nevypadalo.

Mnoho fanoušků, ve kterých zřejmě přetrvává nasycenost kvalitním lakrosem z letošního Memoriálu Aleše Hřebeského, si cestu na zápas nenašlo. Se stejným problémem se pravděpodobně potýká i domácí tým, který se skutečností, že na turnaji odehrál tři velice kvalitní zápasy se zámořskými kluby, jakoby rezignoval na herní projev, s nímž v těchto zápasech slavil úspěch. Tato úvaha se ostatně potvrdila jak v předchozím utkání v Pardubicích, tak i v tomto zápase.

Tři čtvrtiny zápasu to byl zoufalý lakros od obou týmů s neskutečnou řadou nepřesností. Za zmínku snad stojí pouze výkon Tomáše Žipaje v dresu FF, který se vyznačoval vysokou mírou odhodlání, které zbylí hráči na hřišti tolik postrádali. Po velice nezáživných periodách 5:1, 3:3, 3:1 se tak zápas dostal do své poslední části. V té zřejmě domácí hráče dohryzalo svědomí nebo je pověstný neviditelný nůž na krku donutil k alespoň částečně zlepšenému výkonu, který se projevil i ve skóre.

LCC Radotín v. LC ForFun 18:5 (5:1, 3:3, 3:1, 7:0)