Lacrosse > Mužský lakros > Jaro mužského lakrosu

Jaro mužského lakrosu

15.3.2016

Jaro mužského lakrosu

(pch) – Výkonný výbor na svém nedávném zasedání oficiálně přijal do ČSML nový lakrosový klub - LC Wild Boars Šumava.

Klub z Nýrska, jehož počátky sahají až do roku 2012, splnil všechny náležitosti a hned se chystá zapojit do Minifield Series, což je fieldlakrosová soutěž pro začínající kluby.

A není to ojedinělý počin - aktuálně se chystá přijetí brněnského klubu Ravens a nového klubu Knights z Červených Peček. Český svaz mužského lakrosu rozšiřuje počet členských klubů po neuvěřitelných dvanácti letech.

Všechny nové kluby, doplněné o radotínskou U16, budeme moci vidět hned tuto sobotu v Plzni na minfieldovém trunaji. Kromě turnajových utkání bude pozornost věnována také výchově nových rozhodčích, důležitosti dětského programu a na závěr proběhne utkání na standardním hřišti.

Další turnaje série se chystají na 9. dubna v Červených Pečkách, 21. května v Nýrsku a 4. června v Praze Na Mrázovce. Plzeňský turnaj nahrazuje původně chystaný turnaj v Brně, který musel být z technických důvodů přesunut právě na západ Čech - očekává se tedy, že se účastníci dohodnou ještě na jednom termínu, kdy by turnaj zavítal do druhého největšího města České republiky.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269