Lacrosse > Mužský lakros > Jako nebe a dudy. Po sobotní vysoké prohře udolali Bats Malešice v prodloužení

Jako nebe a dudy. Po sobotní vysoké prohře udolali Bats Malešice v prodloužení

25.10.2021

Bratislavští Bats se po pěti prohrách dočkali prvních bodů do tabulky. Konkrétně si připsali dva, když v druhém z víkendových zápasů s Malešicemi zvítězili 13:12 v prodloužení. První utkání prohráli 4:18.

O vysoké prohře Bratislavy v sobotním duelu rozhodla především úspěšnost střelby. Zatímco Malešice proměnily téměř každou pátou střelu, hráči Bratislavy branku vytěžili z trojnásobného počtu pokusů. Významný byl i počet groundballů – z celkových 80 vybojovali 50 malešičtí. Nejlepšími střelci se šesti trefami stali Adam Podroužek a Kryštof Adamiec (oba MAL).

Odveta se nesla v zcela odlišném duchu. Bats o třídu lépe bránili a dařilo se jim i v útočné fázi. Navíc Malešice oslabilo několik odjezdů, takže jim zůstalo „pouhých“ 10 hráčů do pole. Vyrovnané utkání nakonec došlo až do prvního prodloužení této sezony, které dopadlo lépe pro slovenské mužstvo. Střelcem rozhodující branky se stal v čase 61:27 Denis Engliš.

Zápasy za bratislavské hodnotili Denis Engliš a Milan Zifčák, z Malešic pak na otázky odpověděl Ladislav Kopfstein s Kryštofem Adamiecem. Rozhovory najdete v záložce „Videa“ na instagramu NBLL.

TJ Malešice vs. Bats Bratislava 18:4 (4:0, 7:1, 5:2, 2:1)

Bats Bratislava vs. TJ Malešice 13:12 (4:3, 1:4, 2:2, 5:3, 1:0)

Text: Kateřina Hrubá