Lacrosse > Ženský lakros > Ženský lakros > Rozvoj týmů ženského lakrosu

Rozvoj týmů ženského lakrosu

tým českého lakrosu Squaw, více fotek ve Fotogaleriitým českého lakrosu Squaw, více fotek ve Fotogalerii
tým českého lakrosu Squaw, více fotek ve Fotogalerii
Soubor:
jak začal lakros 2.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
933kB

(ado) Historie indiánského lakrosu je určitě všem už známá. Zde máme přiblížení rozvoje týmů ženského lakrosu, které se formovaly z jednoručního, českého lakrosu.

Doplnění k článku "Historie Ženského lakrosu v České republice" od Sáry Hardtové.

Do roku 1988 se v České republice hrály ženy český lakros. Ligy a turnajů se účastnily 3 ryze ženské týmy a to Testudo, Squaw a Lutry. Po příjezdu amerických hráček v roce 1988 se začal rozvíjet ženský lakros.

Týmy českého lakrosu často měnily názvy a složení hráček. Tým Testudo se ještě v českém lakrose přeměnil na Berušky, Squaw se jmenovaly Smíškovky a Tatran, Lutry se později překřtily podle místa odkud byly a to Radotín. Po čase se ale všechny tyto týmy zapojily do ligy ženského lakrosu, ta měla tyto účastníky:

  • Hráčky týmu Berušky a Squaw měly tým ženského lakrosu FFF (Free Foot Flamingo), který v budoucnu působil jako Slavia. V současné době je základna rozdělena na tým LK Slavia Flamingo Praha a FTVS Retro Teen. Druhý zmiňovaný tým byl založen na popud hráček Slavia, tým je složen z matadorek a juniorských nadějí.
  • Některé hráčky z těchto týmů přesídlily do týmu Říčan, z kterého spolu s novými hráčkami vznikl tým SK Lacrosse Jižní Město.
  • A poslední část týmu Squaw pod vedením trenéra Smíška založila tým Smíškovky, později Tatra Smíchov, Os Pubis, TJ Malešice, v současné době LC Inferno.
  • Původní tým Lutry je do dnešní doby v lize jako tým LCC Radotín. V Radotíně stále stoupá počet jejich nejsilnější základny. V Národní ženské lize reprezentují klub z kraje Prahy 2 týmy, v juniorské také 2 celky. Jako jediní trénují ženský lakros v kategorii žákyně. 
  • ve městě Plzeň vznikl díky mužským hráčům tým LC Plzeň, kde se pořádaly turnaje ženského lakrosu. Tým po odmlce v loňském roce začal opět dojíždět na juniorskou ligu, kde dostaly vyjímku hráčky, které nesplňují věkovou hranici. V současnosti má tým Plzně okolo 15 hráček.

 

Informace o současných týmech a jejich trénincích najdete na našich stránkách v sekci Týmy

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 184