Lacrosse > Mužský lakros > Jak probíhala zimní příprava u týmů LCC a ForFun?

Jak probíhala zimní příprava u týmů LCC a ForFun?

1.3.2010

Před zahájením sezóny jsme se zajímali o průběh zimní přípravy všech účastníků jarních bojů NBLL. Zde jsou první dvě odpovědi.

Zimní příprava u mistra

Bezprostředně po ukončení úspěšné podzimní části NBLL přešli radotínští Custodi na zimní přípravu, jejímž cílem bylo připravit tým na plánované dva vrcholy sezóny, kterými jsou účast ve finálovém utkání a tudíž důstojná reprezentace radotínského lakrosu na mezinárodním turnaji 17. ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského v Radotíně ve dnech 22. -25. dubna 2010 a obhajoba titulu mistra České republiky v box lakrosu z roku 2009.

Náplň zimní přípravy byla zaměřena především na zvýšení fyzické kondice hráčů jak po stránce rychlostní tak i silové.

Pro nabourání stereotypů zimní přípravy byly zařazeny tréninky na in-line bruslích, kde bylo využito nově vybudované dráhy v Radotíně a vzhledem k příznivým sněhovým podmínkám na počátku roku byly zařazeny do tréninkových programů i běžky. Pro zdokonalení herních dovedností hráčů a techniky hole byla pro další tréninkovou jednotku využita nově postavená víceúčelová hala v Radotíně. 

Co se týká objemu zátěže hráčů na trénincích, vše bylo po dohodě s kondičním trenérem box lakrosové reprezentace Pavlem Hurdálkem podřízeno požadavkům na přípravu hráčů na Mistrovství světa v box lakrosu v Praze 2011.

Zimní příprava vyvrcholí v polovině dubna víkendovým soustředěním klubu v Krkonoších.

Patrik Procházka 

 

Zimní příprava na zlatou nadstavbovou skupinu NBLL týmu LC Forfun Praha

Sokol Radotín letos zvolil nový model zimní přípravy: všechny jeho týmy - LCC, Falcon Millionaires a Forfun - se připravují na NBLL společně. To má dva hlavní důvody: kvalitně se připravit na nadstavbu a vybrat ty nejlepší na memoriál Aleše Hřebeského. My jsme zvolili dva tréninky společně se všemi a jeden trénink v hale pouze pro tým Forfun, kde trénujeme signály, výjimečné herní situace, přesilovky, oslabení a podobné herní prvky, které by měly zůstat v utajení i týmům ze stejného oddílu. Snad bude nový model využit v co největší úspěch všech týmů Sokola Radotín v nadstavbě a výběr z těchto týmů vybojuje co nejlepší místo na tunaji MAH.

Matěj Kretík

 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 113
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?