Lacrosse > Mužský lakros > Irští Dublin Riggers opět v Pardubicích

Irští Dublin Riggers opět v Pardubicích

23.4.2013

(ao) - Zhruba stovka diváků byla svědkem skvělé boxlakrosové podívané v malé hale ČEZ arény v Pardubicích, kde se v pondělní večer střetly domácí LC Pardubice a Dublin Riggers ("Tropical Edition") v "přátelském" utkání.

Již poněkolikáté využili tým okolo Seana Gibsona zázemí pardubické ČEZ arény k sehrání před významnou lakrosovou událostí, Memoriálem Aleše Hřebeského. V sestavě hostů najdete hráče s irskými, kanadskými i americkými pasy, a proto Pardubičtí na poslední chvíli posílili o Adama Kostku a Martina Šrůtu. Nutno říci, že tito hráči přinesli do řad domácích významný díl kvality jak v obraně, tak i v útoku. Když se do sestavy navíc vrátili z marodky Matěj Sadílek s Prchlíkem, věřil trenér Aleš Oulehla ve slušný výsledek. S irským týmem se v minulosti jednalo vždy o vyrovnané utkání, ale ještě nikdy se nepodařilo domácím uspět.

Utkání mělo skvělou atmosféru díky fantastickým divákům. Oba týmy předvedly líbivý lakros s maximálním nasazením plným osobních střetů, ale i pěkných akcí. Domácí působili celkově sehranějším dojmem a předvedli asi svůj nejlepší výkon sezóny.

Od začátku se do soupeře pustili zcela bez respektu a před polovinou utkání svou převahu zúročili ve vedení 8:4. Těsně před polovinou utkání vyvrcholilo "pošťuchování" hostujícího Funkenhausera s domácím Říhou pořádnou rvačkou, ze které si účastníci odnesli i slušné šrámy. Kupodivu bylo výsledkem vyloučení pouze Jakuba Říhy do konce utkání. Naštěstí se situace následně zklidnila a týmy se vrátily ke skvělým výkonům. Důležité bylo, že se perníkáři nenechali touto situací rozhodit a jak u nich není běžné, hráli si dál svoji hru. Hra měla po celou dobu velmi vysoké tempo. Tlak Irů však narůstal, jelikož rozhodně nechtěli odejít z inline plochy pardubické arény poraženi. V 50. minutě zápasu dokonce vyrovnali na 11:11 a byla tu opět velká zkouška pro domácí, kterým již pomalu začali docházet síly.

V tu chvíli však zapůsobily bubny pardubických fans, kteří i dosud velmi hlasitě a vytrvale hnali svůj tým vpřed. Pardubičtí se jim za to odvděčili, posbírali zbytky sil a vzepjali se k závěrečnému tlaku, který zúročili čtyřmi vstřelenými brankami. Hosté dostali za záda Petra Topolského, který v polovině utkání vystřídal také skvěle chytajícího matadora Jana Sadílka, již jen branku jednu, a tak mohla vypuknout všeobecná pardubická radost z vítězství.

LC Pardubice vs. Dublin Riggers (IRL) 15:12 (4:2, 4:3, 2:3, 5:4)

Branky domácích: Oulehla , Prchlík , Sadílek M. po 3, Skokan , Žák po 2, Jůza, Kostka
Branky hostů: Patterson 3, Brown , MacDonald , Stewart po 2, Hearn , Towner , Funkenhauser


 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa