Lacrosse > Mužský lakros > Irokézské celky jsme neporazili

Irokézské celky jsme neporazili

27.8.2016 i když.........

Pozápasové foto s Iroqua WestPozápasové foto s Iroqua West
Pozápasové foto s Iroqua West

Třetí hrací den čekal na juniorské reprezentanty nejprve čtvrtfinálový zápas, kde narazili na jednoho z favoritů turnaje tým Iroqua West.

Iroqua West vs. Česká republika  16:1 (6:0, 6:0, 4:1)
Přes veškerou snahu našich hráčů byl rozdíl mezi oběma týmy značný a zatímco naši bojovali, soupeř ukázal divákům lakros nejvyšší úrovně. Přesto českým juniorům nelze upřít snahu po vstřelení branky. Té jsme se nakonec dočkali, když se premiérově v reprezentačním dresu trefil po úniku a finální nahrávce Malinovského Šimon Brousek.

Branka/asistence: Brousek 1/0, Malinovský 0/1, Bláha 0/1

V podvečer pak následoval souboj s druhým indiánským výběrem Iroqua East. Soupeř se kvůli vlažnějšímu vstupu do turnaje ocitl po základní části až na sedmém místě a tak bojoval o nápravu reputace.

Iroqua East vs. Česká republika 9:5 (4:2, 3:2, 2:1)
Indiáni nastoupili velice razantně a hrou na hranici, a někdy i lehce za hranicí pravidel, chtěli získat v utkání dominanci. Češi bojovali, ale přesto soupeř odskočil do dvougolového náskoku. Protože však rozhodčí neměli pro způsob hry Indiánů pochopení, vrátilo juniory do hry Plecháčkem proměněné trestní střílení. Následně se z nahrávky Javorského prosadil Oulehla, a protože byl po brance faulován, následovala další z řady přesilovek. Ta bohužel využita nebyla a do konce periody se soupeř utrhl do dvoubrankového vedení. 

Přesto utkání bylo vyrovnané a hráči se dokázali vyrovnat s tvrdostí soupeře. Ve druhé periodě se gólově podařilo prosadit opět Oulehlovi a Plecháčkovi, zatímco soupeř skoroval třikrát. 

Snaha o dotažení tříbrankového náskoku v závěrečné periodě byla, ale nestačilo to. Jedinou branku periody vstřelil opět Plecháček. Soupeř se ale na vítězství proti českému týmu nadřel a naši junioři se za výkon rozhodně nemusí stydět. Určitě si zlepšili náladu před zítřejším utkáním o celkové sedmé místo, ve kterém se utkají s USA. Bohužel se náročný program MS podepsal i na zdravotním stavu našich hráčů, a tak kromě drobných poranění máme mimo hru již druhého hráče. Po včera zraněném Davidu Jaskovi si v Kanadě již nezahraje ani Filip Hříbal.

Branky/asistence: Plecháček 3/1, Oulehla 2/2, T. Jasek 0/2, Javorský 0/1

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 426

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%