Lacrosse > Interkros > Interkrosová Extraliga finišuje. Kdo usedne na trůn?

Interkrosová Extraliga finišuje. Kdo usedne na trůn?

22.3.2024

V neděli odpoledne se v hale na Zeleném pruhu v Praze rozhodne o letošním mistrovi v interkrosu. Po základní části Extraligy nasbíraly nejvíce bodů týmy PS Bandits a Spořilova. Vedoucí soutěže Ondřej Sochna očekává, že by se mohly oba celky potkat ve finále.

Interkrosový titul obhajují Tea Party, kteří však jdou do play-off až ze čtvrtého místa „Je to trochu tím, že se jim dost obměnila soupiska a mladí hráči ještě nemají takové zkušenosti a kvalitu,“ nabízí vysvětlení letošní formy Tea Party Sochna. Navíc tomuto týmu v neděli pravděpodobně bude scházet hlavní opora Pavel Došlý. Tea Party v semifinále narazí na PS Bandits, kteří základní část ovládli, i když jen o skóre před Spořilovem. „Nebýt absence jejich brankářské jedničky, je možné, že by Spořilov vyhrál všechny zápasy základní části,“ zmiňuje Sochna.

Právě Spořilov ve druhém semifinále vyzve tým Warriors. Zatímco v případě postupu PS Bandits při jejich útočné síle nemá vedoucí Extraligy pochybnosti, u druhého souboje očekává větší drama. „Tým Warriors posílil o boxlakrosové hráče z Radotína, takže to Spořilov nebude mít tak jednoduché. Vše záleží na tom, jak zachytá nový brankář Warriorům, zda to bude pro spořilovské kluky překážka, nebo naopak. Z předchozích zkušeností víme, že boxlakrosový brankář nemá v interkrose takovou úspěšnost, když se nemůže spolehnout na velkou výstroj a lakrosku,“ vysvětluje Sochna a dodává: „Pokud bude Spořilovu chytat Tomáš Čekal, bude tento tým favorit. Jejich mladíci jsou navíc rychlí a sehraní.“

Nedělní program na Zeleném pruhu v Praze 4 načne v poledne právě semifinále mezi Spořilovem a Warriors. Následně si to o postup do finále rozdají PS Bandits a Tea Party. Pak se o konečné páté místo střetnou Vopice a Ontario. Následují zápasy o třetí místo a od 17 hodin finále.

Text: Pavel Urban

Foto: Jana Mikulenková

Loading...

Interkros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%