Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 3.kolo

Interkrosová extraliga - 3.kolo

2.12.2008

V neděli, 30.11.2008, pokračovala naše nejvyšší interkrosová soutěž. První na pořadu dne byl zápas ve kterém se střetla mužstva Gusana Roja a Devils JM. Devils chybělo hned trio zkušených hráčů a to Jindřich Váša, Tomáš Beran a Pavel Došlý, který v den utkání stále bojoval s doznívající chřipkou. Gusano bylo téměř kompletní. V utkání hraném o hodinu později se utkal favorizovaný LCC Radotín s Tea Party JM.

  • Zápas 5.: Gusano Rojo vs. Devils JM 18:16 (3:2, 8:4, 7:10)

Nikdo v tomto zápase neočekával od Devils zázraky a tak i remíza by byla cenná. Tento rok se stále zapracovávají do týmu mladí hráči, který jsou příslibem pro Devils do budoucna. Handicapem hostů v tomto zápase byla i prázdná střídačka, tedy abych byl přesný pouze s jedním hráčem navíc. Zápas začal opatrně a bez vyloženějších šancí na obou stranách. I přesto, že dal 7 branek se střelecky trápil Ondra Sochna, jenž si pravděpodobně přinesl vychýlenou mušku z finálového utkání Vánočního turnaje, který se odehrál v odpoledních nedělních hodinách.

Sedm minut a jednadvacet sekund!!! si museli fanoušci, jenž usedli na tribuně "zelenopruhé" haly, počkat do vstřelení úvodní branky zápasu. Šťastlivcem se stal Jan Ehrler. Po dvou minutách tentýž player opět skóroval a hosté vedli překvapivě 2:0. Dvacet sekund a deset minut trvalo než si málo početný tým Devils vzal time-out.

Vždy dobře kondičně připravení „Gusanovci“ byli překvapivě v první třetině pasivní a hráče Devils presovali jen v krátkých sekvencí. Kapitán Ehrler a spol. svých šancí nevyužili, a do té doby vynikající a čisté konto držící Jiří Malina poprvé inkasoval z interkrosky Ondřeje Sochny v čase 12:02!!!.

Doslova v minutě třinácté vyrovnal Kurovec a slibně rozehraná třetina pro Devils zhořkla gólem 5 sekund před koncem, po chybné nahrávce Karla Petrdlíka, kterou zachytil a stoprocentně využil Sochna.

Na začátku druhé třetiny se oba týmy přetahovaly o to, kdo se ujme výraznějšího náskoku. Nejhezčím gólem dosavadního průběhu extraligy se připomenul Jiří Minařík, jehož letka by si jistě zlatou interkrosku zasloužila. Čtyři branky a stav 9:4 pro domácí byly asi zásadními faktory a zlomovými okamžiky utkání. Devils se snažili s výsledkem něco udělat a tak si vzali v čase 21:52 time-out. Střela Karla Zímy, jenž skončila v síti Gusana vnesla do duší hostů jistou naději, ale ta vzala za své po šibenici Jiřího Ledvinky. Druhou třetinu dohrávalo Gusano s přehledem a na každý gól Devils dokázalo zareagovat. Stav po 18tistech sekundách - 11:6.

V posledním segmentu hry se očekávalo jen to, jak vysokým rozdílem utkání skončí? Ale "chyba lávky". Ďáblům jako by se nalila nová krev do žil a fyzicky začali postupně Gusano převyšovat. V 38:04 to bylo již jen o pouhopouhou jedinou branku - 14:13. Bohužel Devils doplatili na nekoncentrovanost a opět si nechali domácí odskočit. Zápas byl vyrovnaný, ale v rozhodujících chvílích se projevila zkušenost domácích a umění proměňování šancí, v okamžicích, kdy se soupeř dostává do tlaku.

Hvězdy zápasu: 1. Jiří Minařík (D), 2. Dan Kurovec (GR), 3. Jiří Malina (D)

Statistiky zápasu (Gusano Rojo vs. Devils JM):

Střely na bránu:67:46 (22:12, 19:11, 26:23)

Brankáři: Jiří Kopáček (Gusano Rojo): zásahy 30, góly 16, procentuální úspěšnost 65,22%.
Jiří Malina (Devils JM): zásahy 49, góly 18, procentuální úspěšnost 73,13%.

Góly:

Gusano Rojo: Sochna 7, Ledvinka 5, Kurovec 4, Butovič 2
Devils JM: Ehler 4, Petrdlík 4, Pecka Š. 3, Minařík 3, Zíma 2

Rozhodčí: Janda, Bartuška

  • Zápas 6.: LCC Radotín vs. Tea Party JM 21:24 (6:8, 8:12, 7:4)

Šestý zápas extraligy nabídl divákům zajímavé utkání. Stejně jako v pátém byl nejmarkatnější rozdíl vidět na střídačkách, 8 proti 5. Týmu z Prahy 11 chyběli Aleš Veselý, který byl v této době na cestě z Göttingenu (SRN) a Nikita Sorokin, kterého zmohl již výše zmiňovaný víkendový Vánoční turnaj.

Hru hostujícího týmu to však neovlivnilo a třígólový nástup během tří minut byl překvapivý. Obě mužstva se opět potýkala s nepřesnými nahrávkami ve středním pásmu, i tak si vytvářeli dostatečný počet šancí ke vstřelení branky. Překvapivě se nedařilo kapitánovi LCC, Adamovi Kostkovi, který vstřelil během utkání jen jedinou branku a v druhé a třetí části se snažil spíše vytvářet gólové situace pěknými přihrávkami svým spoluhráčům.

V úvodní části druhé třetiny jsme se dočkali vyrovnání po dvou brankách hráče LCC s číslem 2 (Petr Poupě) - 8:8. Přetahovaná se nekonala a dvěmi brankami Martina Henycha v rozmezí 26 sekund začalo "řádění" vyznavačů excelentního indického čaje. Ti se dostali do osmibrankového vedení (10:18) a náskok s vypětím sil udrželi i v poslední části utkání.

Hvězdy zápasu: 1. Jakub Drozd (TP), 2. Petr Poupě (LCC) , 3. Martin Henych (TP)

Statistiky zápasu (LCC Radotín vs. Tea Party JM):

Střely na bránu: 54:61 (17:22, 18:22, 19:17)

Brankáři:

Dominik Sika (LCC Radotín): zásahy 37, góly 24, procentuální úspěšnost 60,66%.
Martin Bartuška (Tea Party JM): zásahy 33, góly 21, procentuální úspěšnost 61,11%.

Góly:

LCC Radotín: Poupě P. 8, Moravec 5, Skála 3, Pešek 3, Kostka 1, Blahovcová 1
Tea Party JM: Drozd 10, Henych 6, Jandová 4, Snížek 3, Nešpor 1

Minisouboj střelců:

Petr Poupě (LCC): střely 22, góly 8, přesné přihrávky 35, nepřesné 3
Jan Snížek (TP): střely 16, góly 3, přesné přihrávky 19, nepřesné 1

Rozhodčí: Beran, Němec

 

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?