Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 3.kolo

Interkrosová extraliga - 3.kolo

2.12.2008

V neděli, 30.11.2008, pokračovala naše nejvyšší interkrosová soutěž. První na pořadu dne byl zápas ve kterém se střetla mužstva Gusana Roja a Devils JM. Devils chybělo hned trio zkušených hráčů a to Jindřich Váša, Tomáš Beran a Pavel Došlý, který v den utkání stále bojoval s doznívající chřipkou. Gusano bylo téměř kompletní. V utkání hraném o hodinu později se utkal favorizovaný LCC Radotín s Tea Party JM.

• Zápas 5.: Gusano Rojo vs. Devils JM 18:16 (3:2, 8:4, 7:10)

Nikdo v tomto zápase neočekával od Devils zázraky a tak i remíza by byla cenná. Tento rok se stále zapracovávají do týmu mladí hráči, který jsou příslibem pro Devils do budoucna. Handicapem hostů v tomto zápase byla i prázdná střídačka, tedy abych byl přesný pouze s jedním hráčem navíc. Zápas začal opatrně a bez vyloženějších šancí na obou stranách. I přesto, že dal 7 branek se střelecky trápil Ondra Sochna, jenž si pravděpodobně přinesl vychýlenou mušku z finálového utkání Vánočního turnaje, který se odehrál v odpoledních nedělních hodinách.

Sedm minut a jednadvacet sekund!!! si museli fanoušci, jenž usedli na tribuně "zelenopruhé" haly, počkat do vstřelení úvodní branky zápasu. Šťastlivcem se stal Jan Ehrler. Po dvou minutách tentýž player opět skóroval a hosté vedli překvapivě 2:0. Dvacet sekund a deset minut trvalo než si málo početný tým Devils vzal time-out.

Vždy dobře kondičně připravení „Gusanovci“ byli překvapivě v první třetině pasivní a hráče Devils presovali jen v krátkých sekvencí. Kapitán Ehrler a spol. svých šancí nevyužili, a do té doby vynikající a čisté konto držící Jiří Malina poprvé inkasoval z interkrosky Ondřeje Sochny v čase 12:02!!!.

Doslova v minutě třinácté vyrovnal Kurovec a slibně rozehraná třetina pro Devils zhořkla gólem 5 sekund před koncem, po chybné nahrávce Karla Petrdlíka, kterou zachytil a stoprocentně využil Sochna.

Na začátku druhé třetiny se oba týmy přetahovaly o to, kdo se ujme výraznějšího náskoku. Nejhezčím gólem dosavadního průběhu extraligy se připomenul Jiří Minařík, jehož letka by si jistě zlatou interkrosku zasloužila. Čtyři branky a stav 9:4 pro domácí byly asi zásadními faktory a zlomovými okamžiky utkání. Devils se snažili s výsledkem něco udělat a tak si vzali v čase 21:52 time-out. Střela Karla Zímy, jenž skončila v síti Gusana vnesla do duší hostů jistou naději, ale ta vzala za své po šibenici Jiřího Ledvinky. Druhou třetinu dohrávalo Gusano s přehledem a na každý gól Devils dokázalo zareagovat. Stav po 18tistech sekundách - 11:6.

V posledním segmentu hry se očekávalo jen to, jak vysokým rozdílem utkání skončí? Ale "chyba lávky". Ďáblům jako by se nalila nová krev do žil a fyzicky začali postupně Gusano převyšovat. V 38:04 to bylo již jen o pouhopouhou jedinou branku - 14:13. Bohužel Devils doplatili na nekoncentrovanost a opět si nechali domácí odskočit. Zápas byl vyrovnaný, ale v rozhodujících chvílích se projevila zkušenost domácích a umění proměňování šancí, v okamžicích, kdy se soupeř dostává do tlaku.

Hvězdy zápasu: 1. Jiří Minařík (D), 2. Dan Kurovec (GR), 3. Jiří Malina (D)

Statistiky zápasu (Gusano Rojo vs. Devils JM):

Střely na bránu:67:46 (22:12, 19:11, 26:23)

Brankáři: Jiří Kopáček (Gusano Rojo): zásahy 30, góly 16, procentuální úspěšnost 65,22%.
Jiří Malina (Devils JM): zásahy 49, góly 18, procentuální úspěšnost 73,13%.

Góly:

Gusano Rojo: Sochna 7, Ledvinka 5, Kurovec 4, Butovič 2
Devils JM: Ehler 4, Petrdlík 4, Pecka Š. 3, Minařík 3, Zíma 2

Rozhodčí: Janda, Bartuška

• Zápas 6.: LCC Radotín vs. Tea Party JM 21:24 (6:8, 8:12, 7:4)

Šestý zápas extraligy nabídl divákům zajímavé utkání. Stejně jako v pátém byl nejmarkatnější rozdíl vidět na střídačkách, 8 proti 5. Týmu z Prahy 11 chyběli Aleš Veselý, který byl v této době na cestě z Göttingenu (SRN) a Nikita Sorokin, kterého zmohl již výše zmiňovaný víkendový Vánoční turnaj.

Hru hostujícího týmu to však neovlivnilo a třígólový nástup během tří minut byl překvapivý. Obě mužstva se opět potýkala s nepřesnými nahrávkami ve středním pásmu, i tak si vytvářeli dostatečný počet šancí ke vstřelení branky. Překvapivě se nedařilo kapitánovi LCC, Adamovi Kostkovi, který vstřelil během utkání jen jedinou branku a v druhé a třetí části se snažil spíše vytvářet gólové situace pěknými přihrávkami svým spoluhráčům.

V úvodní části druhé třetiny jsme se dočkali vyrovnání po dvou brankách hráče LCC s číslem 2 (Petr Poupě) - 8:8. Přetahovaná se nekonala a dvěmi brankami Martina Henycha v rozmezí 26 sekund začalo "řádění" vyznavačů excelentního indického čaje. Ti se dostali do osmibrankového vedení (10:18) a náskok s vypětím sil udrželi i v poslední části utkání.

Hvězdy zápasu: 1. Jakub Drozd (TP), 2. Petr Poupě (LCC) , 3. Martin Henych (TP)

Statistiky zápasu (LCC Radotín vs. Tea Party JM):

Střely na bránu: 54:61 (17:22, 18:22, 19:17)

Brankáři:

Dominik Sika (LCC Radotín): zásahy 37, góly 24, procentuální úspěšnost 60,66%.
Martin Bartuška (Tea Party JM): zásahy 33, góly 21, procentuální úspěšnost 61,11%.