Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 2.kolo

Interkrosová extraliga - 2.kolo

25.11.2008

Ve druhém kolo byly na pořadu další dva zápasy. Hrálo se již tradičně v pondělí, 24.11.2008, ve stejném čase jako zápasy předešlé. V prvním utkání se utkaly týmy Los Parchantos JM a Ontária, kde byl první jmenovaný jasným favoritem. Ve druhém utkání to pak byly týmy Devils JM a LCC Radotín. Očekávala se vyrovnaná interkrosová bitva, i proto, že týmu Devils JM chyběl Pavel Došlý, opora týmu, který onemocněl.

  • Ontário „A“ vs. Los Parchantos JM 7:21 (2:5, 3:7, 2:9)

První zápas večera nesliboval příliš dramatickou podívanou a hned po úvodním hvizdu Jiřího Maliny se prognózy potvrdily. Radek Košťál odolával nájezdům domácích a tým složený kolem Kuby Nováčka se záhy dostal do čtyřbrankového vedení.

Dvěma rychlými zásahy se domácí dostali soupeřům na dostřel, to bylo však vše co předvedli a náskok Los Parchantos neutěšeně narůstal. Druhá třetina byla hlavně soubojem mezi Zdeňkem Sedmíkem a Jakubem Nováčkem, kdo rozvlní síť vícekrát?

Tento mini souboj vyhrál J. Nováček poměrem 3:2. Na obou týmech byla vidět především nesehranost při přechodu do útočné fáze, kdy nespočet přihrávek skončilo v zámezí či v interkroskách soupeře. V poslední fázi hry však mladíci z Jižního Města přeci jenom úspěšnost střelby zlepšili a zaslouženě i díky výkonu svého brankáře zvítězili. Na tým Ontária čeká delší pauza (další zápas odehrají až 8.12.2008), kdy na ně čeká další těžký soupeř a to tým Gusana.

Hvězdy zápasu: 1. Radek Košťál (LP), 2. Jakub Nováček (LP), 3. Martin Tolar (LP)

Statistiky zápasu (Ontário „A“ vs. Los Parchantos JM):

Střely na bránu: 47:63 (13:19, 17:22, 17:22)

Brankáři:

Jan Sedmík (Ontário „A“): zásahy 42, góly 21, procentuální úspěšnost 66,67%.
Radek Košťál (Los Parchantos JM): zásahy 40, góly 7, procentuální úspěšnost 85,11%.

Góly:

Ontário: Sedmík Z. 3, Kacala 2, Čech 1, Šamaj 1
Los Parchantos: Nováček 6, Tolar 4, Pysk 3, Kondr 3, Nič 2, Rozkot 2, Hlavatý 1

Rozhodčí: Malina, Poupě P.

  • Devils JM vs. LCC Radotín 13:14 (3:3, 5:2, 5:9)

Druhý souboj mezi rivaly byl zpočátku totožný se zápasem předešlým. Řada nepřesných přihrávek a poškozené zaměřovací zařízení na interkroskách všech zúčastněných. I přesto, že oba týmy měly na střídačkách jen po dvou hráčích ( LCC jako jeden z mála týmů i zástupkyni něžného pohlaví – Míšu Srchovou) se zápas odehrál ve výborném tempu.

Devils se po gólovém půstu obou týmů dostalo do tříbrankového vedení. Hráči LCC pokoušeli štěstěnu střelbou z velké dálky, která však končila mimo či na chráničích zkušeného brankáře Devils, Jiřího Maliny. Jedna ze střel však v čase 10:31 cestu za Malinova záda našla a Radotín snížil na 1:3. Jejím autorem byl Pešek. Do konce 1. třetiny se LCC dočkalo ještě dvou a vyrovnalo stav na 3:3.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta předchozí, ovšem s jiným scénářem. V prvním dějiství této části Radotín otočil na 5:3 díky pěkným brankám Adama Kostky (18:05) a vzápětí skórujícího Petra Poupěte. Devils kontrovali brankami v rychlém sledu – Tomáš Beran (21:06) a Petrdlík (22:01), který využil zaváhání Srchové při přiklápění míče. Zbytek druhé třetiny patřil už jen domácímu týmu a dalšími třemi brankami unikli soupeři – 8:5 po 2. třetině.

V poslední periodě utkání si diváci na první branku museli počkat až do času 32:20, kdy je potěšil pohlednou akcí Karel Petrdlík – 9:5. Ale jak známo hráči LCC se nevzdávají, ba naopak Poupě, Pešek a Kostka snižují na 8:9. Bláznivý zápas však pokračoval dál. Beran a následně Minařík, svým prvním gólem v utkání, dostávají Devils do trháku. Poté po perfektní přihrávce Poupěte skóruje do odkryté brány Gadzuras.

Ale posuňme se v čase o pár minut dopředu. Čas 41:14 a Devils si berou oddechový čas. Reagují na vyrovnávací branku, kterou vstřelil kdo jiný než Petr Poupě – 12:12. Time-out pomáhá a Karel Petrdlík vstřílí důležitou (ne však rozhodující) branku mířenou k levé tyči, těsně nad holeně Siky.

Pešek v čase 43:23 opět srovnává stav zápasu na 13:13. Devils takticky správně drží interkrosový míč ve své moci a dostávají se do několika slibných šancí, ale Sika výbornými zákroky drží svůj tým nad vodou a tak zákonitě, jak už to ve sportu bývá, musí přijít trest v podobě rozhodující branky 3 sekundy před závěrečnou sirénou. Symbolicky jí dává Petr Poupě mezi Malinovi nohy. Deja vu.

Hvězdy zápasu: 1. Petr Poupě (LCC), 2. Dominik Sika (LCC) , 3. Karel Petrdlík (Devils)

Statistiky zápasu (Devils JM vs. LCC Radotín):

Střely na bránu: 50:48 (14:16, 18:13, 18:19)

Brankáři:

Jiří Malina (Devils JM): zásahy 34, góly 14, procentuální úspěšnost 70,83%.
Dominik Sika (LCC Radotín): zásahy 37, góly 13, procentuální úspěšnost 74,00%.

Góly:

Devils JM: Petrdlík 5, Beran 3, Pecka Š. 2, Minařík 1, Němec 1, Ehler 1 LCC Radotín: Poupě P. 5, Kostka 4, Pešek 3, Neužil 1, Gadzuras 1

Rozhodčí: Sedmík Z., Čech

V posledním listopadovém dnu, netradičně v neděli 30.11.2008, se utkají od 20,00 h Gusano Rojo s Devils JM a od 21,15 h LCC Radotín s Tea Party JM. Přijďte podpořit své favority!

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 113
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?