Lacrosse > Ženský lakros > Ženský lakros se stěhuje na zimu do haly - kopie - kopie

Ženský lakros se stěhuje na zimu do haly - kopie - kopie

26.11.2009

(pur) - Každý, kdo trochu zná lakros, ví, že se ten ženský hraje na fotbalovém hřišti. Nový projekt Czech Women´s Indoor Lacrosse League (WILL) ale naznačuje, že upravená forma se přes zimu bude hrát také v hale. V lehce pozměněné podobě, ale se zachováním mnoha prvků z tradičního pojetí. První turnaj soutěže, které se zúčastní osm týmů, se hraje v nové radotínské hale už tuto sobotu 28. listopadu.

Rozhodně se nedá čekat, že by se diváci dočkali obdoby mužského boxlakrosu. Na druhou stranu nepůjde ani o tradičně halový a bezkontaktní interkros. Jednoduše WILL nabídne něco mezi. Jak to bude v praxi vypadat, to se necháme překvapit. První impuls toho, že by se podobná soutěž mohla v Česku uskutečnit, nabídly samozřejmě Spojené státy americké. "Nápad vznikl loni v Baltimoru, když jsme se byli podívat na indoor zápasy během lax convention," řekla jedna z organizátorek WILL Barbara Klimoszková.

Ta také naznačila, jaké pravidla bude celá liga mít. "Je stanovené časové omezení na střelu, hraje se bez sekání, na stejně velkém hřišti jako je to na interkros. Kontakt tělem je dovolen v rozsahu pravidel IFWLA," uvedla Klimoszková. Tradiční jedenáctimetrová výseč, bude stejně jako brankoviště, zmenšena. Restraining lajny pro ofsajd logicky odpadají. Hráček v poli bude pět, plus brankářka. Zápasy se budou hrát na 2x15 minut v rychlém sledu za sebou. Při počtu osmi týmů dojde v turnaji na každý celek dvakrát. Po odehrání zápasů systémem každý s každým bude následovat play off.

První turnaj bude na programu už tuto sobotu 28. listopadu od devíti hodin. Osm zúčastněných týmů se bude rekrutovat z pěti pražských klubů. LCC Radotín dodal tři výběry: LCC Chicks (juniorský výběr), LCC Girlz (zkušené hráčky) a LCC Sexy Kočky (silný tým mladých hráček). Z celku FTVS Retro Team budou k vidění juniorky pod názvem FTVS Teen a zkušenější lakrosistky pod hlavičkou FTVS Retro. Slavia a LC Jižní Město do boje posílají po jednom týmu, prakticky totožné s těmi, co nastupují v NLŽL. Osmičku pak doplňuje tým Inferna, který v tradiční lize na podzim nehrál a ve WILL se bude připravovat na jaro. Klimoszková dodává, že se rozhodně bude na co koukat. "Můžeme čekat více zápasů, nebude žádná velká mezera mezi podzimní a jarní části ligy lakrosu. Hra bude rozhodně rychlejší a bude padat více branek."

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%