Lacrosse > Mužský lakros > I když tomu konečné skóre čtvrtfinále NBLL mezi Slavií a LCC nenasvědčuje, na hřišti to po celý zápas jiskřilo

I když tomu konečné skóre čtvrtfinále NBLL mezi Slavií a LCC nenasvědčuje, na hřišti to po celý zápas jiskřilo

10.5.2013

LC Slavia Praha se v letošním playoff poprvé představila v úterý 7.5. na hřišti LCC Radotín. Zápas doplňovala příjemná divácká kulisa, složená z fanoušků obou týmů.

Už od úvodního hvizdu bylo jasné, že sešívání nepřenechají postup do semifinále jen tak zadarmo. Navzdory tomu, že se Slavia potýkala s marodkou a až trestuhodnou neúčastí, v první periodě se to díky její bojovnosti příliš neprojevilo. Na druhou stranu na bojovnost, ani na zlepšení střel se nehraje, a tak první periodu vyhráli domácí 3:2.

Ve druhé části sešívání nedokázali zabránit typickým radotínským únikům napříč hřištěm na hranici brankoviště,což se projevilo i na skóre. Během druhé čtvrtiny dokázal Radotín zvýšit svůj náskok na rozdíl  5 branek.

Trenéři Suchánek a Chmelař o dlouhé pauze místo nějakých taktických rad a poukazování na chyby, které jsou stejně většině hráčů jasné, vsadili radši na motivační postřehy a jiné způsoby nabuzení svých svěřenců. Evidentně to hráčům prospělo, protože ve třetí části obránci Slavie úspěšně odráželi všechny výše zmiňované úniky, útok zvýšil počet střel a vzadu předvedl několik brilantních zákroků ve výborné formě chytající Tomáš Pelikán. Díky tomuto červenobílému mixu a brance po samostatném úniku jednoho z radotínských bylo skóre ve třetí periodě 1:1.

Čtvrtou částí se nesla nervozita několika hráčů. Na hřišti až moc často vznikaly různé incidenty, což házelo temný stín na dle mého názoru jeden z nejlepších sportů na světě. Je nutné dodat, že nervozita hráče herně nijak nesvazovala, ba dokonce naopak. Ke konci zápasu se na hřišti o kousek lépe orientovali hráči LCC, herně se předvedli v plné kráse a přidali další 3 góly. Nesmíme opomenout, že ani červenobílí útočníci se nenechali herně ovlivnit a dalšími dvěma góly upravili skóre na konečných 12:6.

LCC Radotín v. LC Slavia Praha 12:6 (3:2, 5:1, 1:1, 3:2)

Michal Kompas a Tomáš Pelikán

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193