Lacrosse > Ženský lakros > Reprezentace > 2015 U19 MS Edinburk > Historie MS hráček do 19 let

Historie MS hráček do 19 let

2.10.2013

Mistrovství světa juniorek už se hrálo pětkrát a ve čtyřech případech vyhrály výběry Spojených států amerických, pouze na premiérovém turnaji v roce 1995 uspěl tým Austrálie. Od roku 2007 se světových šampionátů účastní také český celek. Za dva roky se bude MS konat ve skotském Edinburghu.

 

První světový šampionát hráček do 19 let se konal už v roce 1995, tedy v době, kdy nebyly reprezentantky, které se připravují na MS 2015, ještě ani na světě. Úvodní turnaj se konal v americkém Haverfordu za účasti sedmi zemí a domácí výběr ve finále porazily mladé Australanky těsně 5:4.

 

O čtyři roky později se hrálo opět se sedmi týmy v australském Perthu a Američanky tentokrát porážku domácímu celku oplatily a zvítězily 15:8. Prvním mistrovství světa juniorek v novém tisíciletí se znovu konalo na území USA, konkrétně v Baltimoru. Američanky si ve finále znovu poradily s Austrálií, tentokrát ještě výraznějším způsobem (21:8). Také zde hrálo jen sedm celků. Kromě tradičních finalistek ještě reprezentantky z Kanady, Anglie, Japonska, Walesu a Skotska.

 

Od 4. do 11. srpna se konalo čtvrté mistrovství světa hráček do 19 let v kanadském Peterborough. Poprvé také za účasti českého týmu. Ten zde obsadil devátou příčku z jedenácti účastnických zemí. Američanky v Kanadě vybojovaly třetí zlato v řadě, když Austrálii deklasovaly 18:3.

 

Poprvé na evropském kontinentu se konal světový šampionát juniorek v roce 2011 v německém Hannoveru. Z dvanácti týmů obsadily Češky opět deváté místo, když jim jen těsně unikl postup do čtvrtfinále. Z prvenství se opět radovaly hráčky z USA, i když tentokrát zvítězily ve finále, jako vždy, nad Austrálií jen 14:11.

 

Šesté MS mladých lakrosistek se bude konat od 23. července do 1. srpna ve skotském Edinburghu, kde se hrál také světový šampionát dospělých hráček v roce 1993. Malá kuriozita je, že podle stránek k mistrovství světa do 19 let na wikipedii se má hrát v Praze. Ovšem pořadatelem je skutečně Skotsko a ani tam nebude chybět český výběr, který už se na šampionát připravuje. Turnaje by se mohlo zúčastnit až šestnáct zemí. V mnoha zemích, které se na MS chystají, probíhají v letošním roce výběrová řízení na trenéry národního týmu.

Loading...

2015 U19 MS Edinburk

Stránkování

12 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 264