Lacrosse > Mužský lakros > Hala na Jižním Městě byla svědkem v pořadí třetího prodlužování za sebou

Hala na Jižním Městě byla svědkem v pořadí třetího prodlužování za sebou

26.3.2013

Nepamatuji si, kdy jsem v minulosti viděla zápas NBLL s prodloužením. Tentokrát to ale byl už potřetí za sebou, kdy musel tým Jižního Města (nedříve jeho B tým pro Wolves, pak A tým proti Malešicícm a dnes opět B tým) prodloužení hrát.

Na konci přestupního termínu provedlo JM hostovací šarádu: z B týmu putovali do A týmu Marek Kytka, Vojta Řezníček, Tomáš Veselý a Tomáš Čekal, a naopak z A týmu přišli do B týmu pomoci Milan Černík, Karel Petrdlík, Aleš Veselý, Marek Dobrý a zatím zraněný Nikita Sorokin.

Právě první tři jmenovaní byli hlavními tahouny nedělního zápasu. Veselý i Petrdlík odvedli dobrou práci v útoku i v obraně a reprezentant Aleš Veselý si dokonce připsal gól a dvě asistence. Karel Petrdlík a Milan Černík zaznamenali hattricky.

Trojici nově příchozích zpočátku opatrně, ale od druhé čtvrtiny již odvážněji sekundovali i mladí hráči, hlavně Filip Kreuz nebo Jan Musil.

První polovina utkání patřila spíše Bratislavě. Hlavně jejich výbornému mladému brankáři Martinovi Pisarovi a posile z nového lakrosového týmu Prievidze, Simonovi Thomayovi.

První polovina skončila 2:5 a Jižní Město stále pouze dotahovalo.

Nejvíce branek padlo ve čtvrté čtvrtině zápasu, kdy Jižní Město začalo v deváté minutě za stavu 4:7 stíhací jízdu, kterou završil samostatným únikem a zavěšením míčku pod horní tyčku branky Bats Aleš Veselý – stav zápasu srovnal na 7:7.

Pět vteřin před koncem normální hrací doby si ještě JM vzalo oddechový čas a z následné akce Filip Kreuz málem zápas rozhodl. Proti ale byla tyčka Pisarovy branky.

V již avizovaném prodloužení se v šesté minutě trefil po samostatné akci Karel Petrdlík a zajistil tak svému týmu dva body.

Nejlepší střelci zápasu:
LCJM B: Černík (3+3), Petrdlík (3+0), Veselý (1+3)
Bats: Thomay (4+0) Engliš (2+0)

SK Lacrosse Jižní Město B v. Bratislava Bats 8:7 p. (0:2, 2:2, 0:1, 5:2) 

Michaela Zvarová

 

  

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%