Lacrosse > Ženský lakros > Girlz ve finále vyzvou překvapivě FTVS Retro Teen - kopie - kopie

Girlz ve finále vyzvou překvapivě FTVS Retro Teen - kopie - kopie

29.5.2010

více fotek ve Fotogalerii

(pur) – Velmi zajímavé finálové složení nabídne letos Národní liga ženského lakrosu (NLŽL). V sobotních semifinále si nejdříve v radotínském derby zajístil finálovou účast tým LCC Girlz po výhře 17:7 nad LCC Chicks a následně se v dramatickém duelu radoval z postupu celek FTVS Retro Teen. Finále si zahraje díky těsnému vítězství 9:8 po prodloužení nad Jižním Městem. Bitvy o konečná umístění začnou hned v neděli 30. května.

LCC Girlz – LCC Chicks 17:7 (10:4, 7:3)

Minulý týden vyhráli Girlz v radotínském souboji nad Chicks v prvním semifinálovém duelu celkem hladce. V sobotní odvetě se juniorský výběr proti svým starším kolegyním postavil velmi statečně a téměř celý první poločas držel s Girlz krok. Zatímco Srchová s Karnetovou dostaly rychle modrý tým do vedení, velmi záhy se podařilo celku Chicks srovnat. Mladý výběr dokázal úspěšně vzdorovat tlaku soupeře i napadání při rozehrávkách. Girlz sice během několika minut rychle odskočili na 6:2, ovšem pět minut před pauzou už byl rozdíl opět jen dvoubrankový. Pak ale opět kralovaly zkušenější hráčky, když stihly hlavně po brejcích do přestávky odskočit do vedení v poměru 10:4.

Po změně stran se náskok ještě navyšoval ve prospěch Girlz. Juniorskému týmu, který neměl žádnou hráčku na střídání, postupně docházely síly. A čtvrt hodiny před koncem už vedly jejich starší kolegyně 16:4. Do branky Girlz se místo Dvořákové postavila Tišlerová a přestože v závěru Chicks třemi góly skóre snížili, na jasném vítězství Girlz v poměru 17:7 se nic moc nezměnilo. Girlz si tak opět tradičně zahrají finále. Objev sezony, tým Chicks, bude bojovat o třetí příčku.

Konečný stav série: 2:0.

FTVS Retro Teen – SK Lacrosse Jižní Město 9:8 po prodloužení (7:4, 0:3 - 2:1, 0:0)

Druhá semifinálová série mezi FTVS a Jižním Městem se nakonec po složitém jednání hrála pouze na jeden vítězný zápas a ten se uskutečnil právě v sobotu. Retro hrálo bez střídání, ovšem se všemi oporami. Naopak Jižní Město se s celou řadou mladých hráček muselo spolehnout spíše na bojovnost a fyzickou připravenost, která mohla hrát v závěru zápasu roli. Právě Jižňák šel rychle do dvoubrankového vedení, ovšem do patnácté minuty se role zcela otočily a Retro najednou vedlo 4:2. Kapitánka Jižního Města Palajíčková však záhy střelou do šibenice znovu snížila a drama pokračovalo. Do konce prvního dějství po brankách Chudlařské a Dočkalové odskočilo Retro do vedení 7:4. Jižňák ztrácel zbytečně hodně míčků v útoku vlivem špatných přihrávek.

To se ale po přestávce změnilo. Retro doplatilo v úvodu druhého poločasu na dvě oslabení po žlutých kartách, což Jižní Město potrestalo dvěma góly. Stav tak byl velmi těsný a tým FTVS se stále nemohl po pauze trefit. Šancí mělo Retro dost, avšak skvělými zákroky se blýskala brankářka Jižňáku Ničová. Dvě a čtvrt minuty před koncem druhého dějství se podařilo Jižnímu Městu dokonce vyrovnat, když svůj druhý úspěch zaznamenala Bradáčová. Zápas tedy dospěl do prodloužení, které se hrálo dvakrát tři minuty. V té první části poslala nejdříve Jižní Město do vedení mladá posila z Plzně Ivana Malíková, ale ještě v tom samém krátkém dějství se povedl Retru další zvrat v utkání. To, co nedokázalo FTVS za celý druhý poločas, povedlo se Klimoszkové za několik sekund hned dvakrát. Dva rychlé góly znamenaly vedení Retra 9:8. Ve druhém prodloužení měl Jižňák drtivý tlak, ale největší šance skončila po střele Palajíčkové na břevně. A tak se ve své historicky druhé sezoně FTVS prodralo premiérově do finále. Zatímco tradiční účastník bojů o zlato Jižní Město se musí spokojit s duely o bronz.

Konečný stav série: 1:0.

První utkání o páté místo: LC Inferno – LK Slavia Flamingo 12:7