Lacrosse > Ženský lakros > Girls po dvou turnajích ovládly i derby

Girls po dvou turnajích ovládly i derby

7.10.2021

Středeční večer patřil v Radotíně v rámci Národní ligy ženského lakrosu souboji dvou domácích celků. Zkušenější LCC Girls porazily Harpyje hladce 10:1.

Poprvé se v nové sezoně hrálo pod umělým osvětlením. Girls absolvovaly v lize svůj první zápas, ale dobře se na něj naladily jak triumfem v Česko-německém poháru, kde v semifinále narazily na Harpyje (13:4), tak o uplynulém víkendu i prvním místem na mezinárodní akci ve Splitu.

Nejlepší střelkyně chorvatského turnaje Anna Lottmann otevřela skóre středečního zápasu a Girls pak rychle vedly 3:0, ještě v první čtvrtině se povedlo Harpyjím snížit, ale pohříchu to byl jediný gól juniorského radotínského týmu. Přestože se mladé hráčky snažily, často je o možnost skórovat připravily vlastní ztráty v přenosech kvůli tlaku a napadání soupeřek.

Girls přidávaly další branky, dokonce padla i jedna vlastní po chybné rozehrávce brankářky Kateřiny Nájemníkové. Ta ale na druhou stranu pochytala mnoho dalších šancí Girls, především ve třetí čtvrtině, kdy inkasovala jedinkrát. I tak ale obhájce titulu skóre navyšoval a nakonec Girls vyhrály nad mladšími kolegyněmi ze stejného klubu 10:1. Harpyje si budou moct spravit chuť 20. října proti Jižnímu Městu.