Lacrosse > Mužský lakros > Víkendové 1. kolo NFLL bez překvapení

Víkendové 1. kolo NFLL bez překvapení

27.8.2014

(pch) - Páteční zahajovací utkání nového ročníku NFLL svedlo proti sobě mužstva Jižního Města a Malešic.

Přestože účastníci ankety na webu věřili spíše Malešicím, konečné pořadí a zejména nulový bodový zisk na kontě Malešic v minulém ročníku ligy hovořily naopak pro Jižní Město.

Utkání začalo svižně a případní diváci si mohli v prvních deseti minutách říkat, jaký se to v České republice ale hraje pěkný lakros – pěkně od podlahy, čistě, s rychlým přechodem a rychlými nahrávkami, s kvalitními brankáři, prostě žádná nuda. I první gól letošního ročníku, který až na začátku 11. minuty vstřelil malešický Adamiec, byl výstavní. Vzápětí ovšem srovnal Ondráček. Hráči poté trošku zvolnili, Jižní Město více drželo míč a bylo nebezpečnější, ovšem do přestávky se mu podařilo vstřelit už jen jednu branku.

Na začátku druhé periody zvýšil náskok Jižního Města Nosek. Obraz hry zůstával stejný – Jižní Město rychlými kombinacemi ohrožovalo branku soupeře, Malešičtí spíše vyčkávali na chybu. A těch v poslední desetiminutovce periody přišlo více než dost – a hosté je dokázali využít: A. Střecha v polovině 38. minuty zvyšoval už na 3:5 pro Malešice.

Velká přestávka přišla Jižnímu Městu vhod. Ještě v závěru druhé části snížil Plecháček, aby pak díky zpřesněné hře a zrychlení přenosu míče domácí tým srazil Malešice na kolena pěti brankami v řadě, na které až v závěru periody našel odpověď A. Střecha.

Malešice nastoupili do posledního dějství odhodlaně a díky Střechovi a poté Podroužkovi se jim podařilo do poloviny periody snížit na nadějných 9:8. Závěr však vzal do ruky kdo jiný než Došlý a svým podílem na čtyřech brankách (2+2) zajistil Jižními Městu první vítězství.
SK Lacrosse Jižní Město vs. TJ Malešice 13:8 (2:1, 2:4, 5:1, 4:2)

V prvním sobotním utkání čekalo Jižní Město vídeňské mužstvo. I tento zápas sliboval zajímavý lakros. Vienna Monarchs se sice až téměř do poloviny utkání drželi na dostřel (stav v poločase 8:6), ovšem Jižní Město svým výkonem a přístupem k utkání nenechalo nikoho na pochybách, že si chce odvézt všechny body a také si je odveze.
SK Lacrosse Jižní Město vs. Vienna Monarchs 14:9 (4:3, 4:3, 3:2, 3:1)

Závěrečné utkání sobotního programu obstarali rovněž mezinárodní soupeři – reinkarnace Slavie Sokol I. Smíchov Storm narazila na bratislavské Tricksters. Utkání se neslo ve znamení nemohoucnosti obou útoků – útoku Storm si vůbec vypracovat nějakou šanci a útoku Tricksters překonat Marhoula v brance Storm – počet zákroků Marhoula dvakrát převyšuje počet zákroků slovenského Mráze.
Sokol I. Smíchov Storm vs. Tricksters Bratislava 3:6 (1:3, 0:0, 1:2, 1:1)

Nedělní program nabídl dvě utkání soupeřů s velkými výkonnostními rozdíly. Hned ráno nastoupili hráči Storm proti Monarchs, aby si odnesli vysokou porážku 3:18. V dalším utkání pak oslabení Tricksters narazili na ve skvělé formě hrající Jižní Město (budiž to příslibem pro blížící se Ken Galluccio Cup alias lakrosovou Ligu mistrů) a odnesli si podobný výprask 17:4.
Sokol I. Smíchov Storm vs. Vienna Monarchs 3:18 (1:6, 0:3, 0:5, 2:4)
SK Lacrosse Jižní Město vs. Tricksters Bratislava 17:4 (4:2, 5:1, 4:0, 4:1)

Další utkání fieldové ligy NFLL – a to hned velký tahák – je na programu už tento pátek – od 19.30 hod. na hřišti SC Radotín do ligy poprvé zasáhne LCC Radotín, který vyzve Jižní Město. Vzhledem k bravurnímu výkonu jihoměstského týmu v posledním kole NFLL tohle utkání slibuje špičkovou podívanou.