Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Češi se v základní skupině fieldlakrosového ME střetnou s Anglií a Německem

Češi se v základní skupině fieldlakrosového ME střetnou s Anglií a Německem

11.1.2016

Češi se v základní skupině fieldlakrosového ME střetnou s Anglií a Německem

(mi) – V neděli 10. ledna byly rozlosovány základní skupimy mistrovství Evropy ve fieldlakrosu, které se uskuteční  od 27. července do 6. srpna v Gödölő nedaleko Budapešti.

Turnaje se zúčastní rekordních 24 týmů. Ty byly rozlosovány do čtyř základních skupin po šesti. Česká republika byla ze třetího výkonnostního koše vylosována do skupiny A k obhájci titulu Anglii a tradičnímu rivalovi – Německu.  Skupinu doplnily Itálie, Lotyšsko a domácí Maďarsko. Je nasnadě, že o postupu do play-off bude rozhodovat hlavně utkání proti Německu. „Je to hratelné,“ byla první stručná reakce trenéra týmu Jana Baráka.

Základní skupiny ME 2016
A:
Anglie, Německo, Česká republika, Itálie, Lotyšsko, Maďarsko
B: Irsko, Skotsko, Wales, Norsko, Rakousko, Dánsko
C: Švédsko, Izrael, Švýcarsko, Belgie, Španělsko, Slovinsko
D: Nizozemí, Finsko, Slovensko, Francie, Polsko, Rusko

Český fieldlakrosový tým skončil na posledním ME v roce 2012 na devátém místě, přičemž herní rozdíl mezi výše postavenými týmy nebyl nikterak velký. Proto je letos ambicí bojovat o nejvyšší příčky.

Facebookovou stránku ME najdete zde: https://www.facebook.com/lacrosse2016/?fref=ts, hungarofilové se mohou prohlédnout kostru oficiálních webových stránek zde:  http://lacrosse2016.com/.

Facebooková stránka českého týmu je zde: https://www.facebook.com/Czech-team-ME-2016-Hungary-501261893355879/.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93