Lacrosse > Mužský lakros > ForFun vybojoval páté místo v NBLL

ForFun vybojoval páté místo v NBLL

26.5.2010

(sos) - I přes problémy, které přineslo dohadování případného přehození zápasu na středu se dnes v Radotíně proti sobě postavily týmy LC ForFun a LC Slavia Praha. Začátek provázely menší technické problémy s časomírou, ale po několika minutách bylo vše připraveno k prvnímu vhazování.

Lépe do zápasu vstoupil tým domácích, kteří měli ze hry více a dokázali získávat odražené míče po střelách. Slávisté v útoku nepředváděli téměř žádnou kombinaci a tak jejich pokusy končily většinou neúspěšnou nahrávkou pod tlakem nebo střelou z dálky a bez ohrožení branky. Do vedení 1:0 se proto dostali hosté, kteří dokázali překonat Martina Bartušku střelou k pravé tyči. Slávisté však na tento gól dokázali odpovědět a dokonce se ujali vedení 1:2 když vyrovnával Petr Levý střelou mezi nohy a po něm si ze středu pole naběhl do střelecké pozice Michal Roll. Domácí si ale stále vytvářeli více šancí, a tak přišlo vyrovnání na 2:2. I poté měli ze hry více domácí a jen díky skvělým zákrokum brankáře Slavie se skore neměnilo. Třetí gól hostů zařídil střelou kolem hráče Karel Schaffner. Po první periodě byli tedy spokojenější Slávisté.

Druhá a třetí perioda měla shodný průběh - domácí tlačili a střelecká potence Slávistů byla stále nižší. Přestože se ještě dostali do vedení 3:4, nedokázali si vedení udržet a mnoha chybami dávali soupeři možnost na vyrovnání. Dostávali se pod takový tlak, že měli velké problémy s vývozem míče ze své obranné poloviny. Vyrovnání přišlo ke konci druhé periody a skore 4:4 svítilo na tabuli celou velkou přestávku.

Druhá půlka zápasu byla pro slávistické hráče velké utrpení. Většinu času trávili na vlastní polovině bráněním utoků ForFunu. Když už se k míči Slávisté dostali a usadili se v útoku, nedokázali z těchto situací nic vytěžit a většinou brzkou nebo nepřipravenou střelou jen odevzdali míč soupeři. Ten se ve třetí periodě dokázal prosadit hned dvakrát, kdy hráč s míčem prošel přes dva až tři bránící hráče a dokázal skorovat.

Čtvrtá perioda nepřinesla nic zajímavého ani najedné straně, a tak jediným zpestřením byla potyčka šesti hráču patnáct vteřin před závěrečnou sirénou. Dohrávalo se pět na pět a na trestných lavicích sedělo vždy po třech hráčích z každého týmu.

ForFun dokázal porazit Slávii i bez své největší hvězdy Adama Kostky. Slávii na střídačce chyběl pouze trenér Štěpán Suchánek.

Ondřej Sochna 

 

 

 

S pozdravem

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302