Lacrosse > Mužský lakros > ForFun hostil Malešice

ForFun hostil Malešice

2.5.2016

Po skončení lakrosového svátku, jakým je každoročně Memoriál Aleše Hřebeského, se radotínský turnajová aréna stala záhy místem střetu mezi pražskými týmy TJ Malešice a ForFun. První setkání dopadlo lépe pro malešické, a tak měli ForFuni co napravovat.

Hned ze začátku bylo zřejmé, že oba pražské celky jsou poznamenány právě proběhnuvším turnajem a odpovídalo tomu i tempo hry. Možná právě kvůli tomu či kvůli opatrné hře na obou stranách bylo třeba si na první gól počkat celých 10 minut, kdy se do branky domácích strefil Podroužek. ForFun se ale nenechal zaskočit a ještě do konce první čtvrtiny odpověděl hned dvakrát – střelou Torna a samostatným únikem Žipaje. Další průběh utkání se poté nesl v podobném duchu a úspěšnější hráči Malešic strhli vedení ve svůj prospěch. Po odpískání poloviny utkání tak na tabuli svítil průběžný výsledek 5:3 pro Malešice.

Zbývající dvě čtvrtiny utkání pak nesly pomyslné ovoce především hráčům Malešic, kteří byli úspěšnější při střelbě na branku. Mimo vynikajícího úniku Roda z ForFunu, kterému zřejmě hostování v tureckých Sultans náramně prospělo, byl zbývající průběh utkání plný nevynucených chyb, nepřesností v přihrávání a jiných nedostatků. Proto si hosté již celkem v poklidu vedení uhlídali, a po šesti za sebou vstřelených gólech, u nichž se vystřídal celý útok Malešic, dodal pomyslný poslední hřebíček do rakve výkonu domácích Adamiec, a upravil tak skóre na finálních 11:4 pro hostující tým.

Hvězdami utkání byli již tradičně brankáři obou týmů, vynikající Pešek spolu s Pelikánem stáli mnohokrát jako poslední linie obrany a bylo k vidění hned několik skvělých zákroků. Radotínská odveta se tedy nekonala a hosté si tak odvezli další body ze základní části soutěže.

Statistiky - zde

Malešice: Podroužek A. (1+2), Trhlík (1+0), Mrlík (2+0), Adamiec (2+1), Podroužek O. (1+2), Tolar (2+2), Plecitý (1+1), Beran (1+0)
Forfun: Torn (1+0), Žipaj (2+0), Rod (1+0)