Lacrosse > Mužský lakros > ForFun se oklepal a rozdrtil Old Dogs Plzeň

ForFun se oklepal a rozdrtil Old Dogs Plzeň

9.4.2013

Po překvapivé lednové prohře v Plzni se v pondělí 8. dubna konala odveta na hřišti ForFunu. Ten byl v poslední době ve špatné formě, zatímco hosté se mohli v posledních utkáních opřít o vynikající výkony svého brankáře.

Týmy dorazily k zápasu v hojném zastoupení – na mužstvu ForFun byla vidět touha po odplatě, takže se dala očekávat velká bitva.

Realita však byla úplně jinde. Hned v osmé sekundě zápasu otevřel skóre domácí kapitán Tomáš Žipaj a ačkoli na tento gól ještě dokázal Pavel Kraus odpovědět, pak přišly chvíle domácích. Zvláště Adam Kostka a famózní Patrik Martínek řídili průtrž v obraně hostí, jejichž brankář nestačil tahat míče ze své brány, a první čtvrtina skončila nevídaných 12:1.

,,Hodně nám pomohlo prvních pár rychlých gólů, které nás nastartovaly k takovému tlaku,“ komentoval první čtvrtinu útočník Vojtěch Weiss.

Domácí pokračovali v náporu i po krátké pouze a postupně se trefili snad všichni útočníci. Plzeňští byli schopni občas zahrozit z brejku či střelou z dálky překvapit brankáře Theodora Šámalíka, ale v obraně byli žalostní a nechávali tak svého brankáře na pospas hostí. Do šaten se tak šlo za neuvěřitelného stavu 19 : 3.

Po přestvávce už nebylo moc o co hrát a tak domácí promíchali sestavu, nechali útočit i některé kované obránce a na zápis střelců se tak dostali i někteří sváteční střelci jako Tomáš Rod nebo Marek Begeni. V obraně domácí trochu polevili, ale ačkoli se plzeňští dostávali do příležitostných brejků či přečíslení, nebyli schopni dotáhnout akce do úspěšného konce a za druhou půli vstřelili pouze jeden gól. Ačkoli na některých plzeňských hráčích byla vidět frustrace z výsledku, hrálo se převážně čistě s minimem vyloučení. V poklidném tempu pak domácí dovedli zápas do konce za celkového stavu 27:4.

,,Dnes jsme byli úplně jiný tým, než který v lednu prohrál u nich doma,“ komentoval konec zápasu šťastný střelec Marek Begeni. ,,Dokázali jsme, že budeme v play-off týmem, který může překvapit!“

ForFun vs. Old Dogs Plzeň 27:4 (12:1; 7:2; 2:0; 6:1)