Lacrosse > Mládež > Finálové kolo JFLL

Finálové kolo JFLL

21.6.2022

Finálové kolo JFLL

(jt) V neděli 19.6.2022 se na radotínské umělce odehrálo poslední letošní kolo JFLL v kategoriích U13 a U15. S ohledem na předpověď počasí, která spíše vybízela k návštěvě nedalekého koupaliště, bylo rozhodnuto, že zápasy budou zkráceny o jednu periodu a rozhodčí mohou v půlce každé části hry vyhlásit pauzu na občerstvení.

Meteorologové se tentokrát nemýlili a tak je opravdu třeba složit poklonu všem, kteří v tomto vedru přišli. V prvé řadě těm, kteří se oblékli do lakrosové výstroje, či se chopili píšťalek a ujali se nevděčné povinnosti rozhodčího. Horko bylo jistě i sedícím divákům, kteří se snažili před sluncem ukrýt ve stínu stromů. Ti byli za toto nepohodlí odměněni výkony hráčů na rozpáleném hřišti.

V kategorii U13 již bylo před tímto kolem jasné, že LCC Meerkats, po vítězství v letošní boxlakrosové části sezóny, si pověsí na krk medaile i za výsledky v JFLL 2022. Otázkou tedy bylo jen, jestli najdou alespoň v posledním zápase přemožitele a kdo si odnese ceny za individuální výkony.  Radotínské Surikaty nenechaly nikoho na pochybách a i svůj letošní poslední zápas dotáhly do vítězného konce. V tomto zápase probíhal i přímý souboj o nejlepšího střelce soutěže. Malešický Edward Eysselt, který asi jediný mohl ohrozit radotínského Davida Šimáka, se do soupeřovy bránky trefil jednou, zatímco jeho konkurent dvakrát. Právě dva góly rozhodly o tom, že se cena pro nejlepšího střelce dostala do stejných rukou jako ta pro vítěze kanadského bodování. David Šimák vyhrál kanadské bodování i v letošní JBLL a v součtu obou soutěží získal úctyhodných sto bodů. Nejlepším brankářem letošního ročníku v této kategorii byl vyhlášen Čenda Hořejší a tak i tato cena zůstala v Radotíně.

V kategorii U15 byla situace rozhodně zajímavější. Byla totiž dost podobná té ze závěru JBLL.  O celkové vítězství bojovali soupeři posledního zápasu, tedy LCC Foxes a hráči SKL Jižní Město. Bodový zisk z předešlých utkání, rozdíl vstřelených a obdržených gólů i další případné pomocné parametry znamenaly jediné. O celkovém vítězi rozhodne výsledek právě tohoto vzájemného zápasu. Lépe do něj vykročili hráči z Jižního Města. V půli, kdy vedli 6:3, to vypadalo, že si poměrně v klidu dojdou pro vítězství. Radotínští však sérií pěti gólů v řadě zápas otočili na svou stranu a pět minut před koncem byl stav na výsledkové tabuli 6:8. Jejich soupeř stačil ještě srovnat na 8:8, ale na gól 49 vteřin před koncem již zareagovat nezvládl. Individuální ocenění si odnesli hráči poraženého finalisty. Nejlepším brankářem tohoto ročníku JFLL kategorie U15 byl Ondřej Dřízhal. Vítězem kanadského bodování a současně i nejlepším střelcem se stal Štěpán Klíč.

Díky patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na průběhu letošních juniorských soutěží.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa