Lacrosse > Mužský lakros > Vítězem NFLL 2017 tým LC Jižní Město

Vítězem NFLL 2017 tým LC Jižní Město

29.10.2017

Jak ukázalo sobotní finále, nejlepším fieldlakrosovým týmem je v letošním roce mužstvo z pražského Jižní Města, které v ukání konaném na stadionu ASK Slavia Praha před slušnou diváckou kulisou porazilo radotínské LCC Wolves v poměru 17:8.

Výsledky základní části NFLL postavily před finále do role favorita LC Jižní Město, které i začalo svoji úlohu a touhu po získání trofeje ihned naplňovat. Již v 9. minutě totiž svítilo na výsledkové tabuli průběžné skóre 4:0, které pro radotínské mladíky nevěštilo nic dobrého. Wolves se z úvodního náporu celku z Jižního Města začali vzpamatovávat až po vybraném time-outu; první perioda nicméně i tak skončila výsledkem 5:1.

Druhé dějství lze popsat prakticky stejným způsobem jako dějství první: pět gólů za zády radotínského brankáře Matěje Baráka, jeden time-out Wolves a pouze jeden vstřelený radotínský gól. O půli se tak hráči rozcházeli do kabin za stavu 10:2, který i s přihlédnutím k průběhu hry - díky efektivní hře borců z Jižního Města mírně zaváněl debaklem.

Radotínští však rozhodně nic nezabalili. Do třetí čtvrtiny nastupil tým jako vyměněný, soupeře začal přehrávat a podařila se mu i slibná čtyřgólová série, díky které se dostal na dostřel 5 gólů. Tentokrát to bylo Jižní Město, které ve snaze zastavit rozvíjející se radotínský tlak reagovalo time-outem.

Do poslední periody letošní field-lakrosové sezóny tak hráči nastupovali za stavu 12:7, který ještě skýtal možnost zajímavého dramatu. Zkušenosti hráčů z Jižního Města však nic takového nedopustily, když zejména díky hattricku Ondřeje Sochny z poslední části se mohlo nakonec z vítězství 17:8 a především ze zisku vytoužené trofeje radovat LC Jižní Město.