Lacrosse > Ženský lakros > Final Four ženské ligy se koná o víkendu na Mrázovce. Obhájí titul LCC Girls?

Final Four ženské ligy se koná o víkendu na Mrázovce. Obhájí titul LCC Girls?

7.6.2024

Final Four ženské ligy se koná o víkendu na Mrázovce. Obhájí titul LCC Girls?
Final Four ženské ligy se koná o víkendu na Mrázovce. Obhájí titul LCC Girls?
Final Four ženské ligy se koná o víkendu na Mrázovce. Obhájí titul LCC Girls?
Final Four ženské ligy se koná o víkendu na Mrázovce. Obhájí titul LCC Girls?

Národní liga ženského lakrosu (NLŽL) spěje do finále. V sobotu se na Mrázovce hrají semifinálové zápasy, o den později pak duely o konečné umístění. Ve všech čtyřech týmech budou k vidění reprezentantky, které se chystají na červencové mistrovství Evropy v Portugalsku. Prestižní bude i sestava rozhodčích.

V základní části se všechny celky utkaly třikrát každý s každým. Kruh se nyní trochu uzavírá, první kolo se totiž na podzim odehrálo o víkendu, pak pokračovaly zápasy v týdnu, ovšem Final Four je tradičně opět během volných dnů.

Semifinálové souboje kopírují loňský rok. Vítěz základní části LCC Girls narazí na LC Jižní Město, favoritem je radotínský tým, ale soupeř se nevzdává. „Půjdeme do zápasu s hlavou nahoře. Může nám přinést hodně zkušeností. Nebojíme se, chceme bojovat a ukázat našim juniorkám, že i když nejsme v ideálním týmovém rozpoložení, tak nic nevzdáváme předem,“ říká obránkyně Jižního Města Anežka Vlčková.

Trenér Adam Ondráček navíc může využít trumfy. Ze zámoří se po sezoně vrátila Tereza Kreuzová a v neděli by se mohla připojit po příletu také Markéta Fišerová. „V neděli by to tedy mohlo být ještě bojovnější, protože se nám vrátí dvě důležité hráčky,“ dodala Vlčková.

Michaela Srchová z Girls má o cílech svého týmu jasno. „Určitě bychom chtěli obhájit titul, už poněkolikáté. Nejdříve se budeme soustředit na to, abychom uspěly v semifinále a pak v neděli případně i ve finále. Nebudeme v plné sestavě, ale bude nás určitě dost. Z výraznějších opor nám bude chybět jen Anna Lottmann, ale myslím, že to zvládneme i tak,“ věří Srchová.

Ve druhém semifinále se čeká vyrovnanější bitva. Sokol I. Smíchov se utká s druhým radotínským týmem - LCC Harpyje. Loni uspěly v semifinále právě Harpyje. „Chtěly bychom se opět dostat do finále. Důležitý je pro nás tedy už ten sobotní zápas proti Smíchovu. Pár hráček máme zraněných, ale i přesto věřím, že máme na to uspět,“ zmiňuje kapitánka mladého týmu Lucie Chottousová.

Harpyje odehrály všechny tři zápasy jarní části až během května. Dvakrát vyhrály a s Girls k tomu měly blízko, nakonec dopadl zápas nerozhodně 10:10. „Určitě jsme nabuzené posledními výsledky. Zápasy jarní části máme vždy lepší a pokaždé nám to pomůže do Final Four,“ doufá i tentokrát ve vzrůstající formu Chottousová. Pro úplnost, loni vyhrály Girls ve finále nad Harpyjemi 12:4.

Naopak Smíchov má právě Harpyjím co vracet. Nejen za loňské semifinále, ale i za poslední vzájemní duel, který se hrál před třemi týdny. „Po dlouhé době se sejdeme na hřišti skoro v plné sestavě. Těšíme se, že si spolu zase v kvalitním složení zahrajeme a chceme získat co nejlepší výsledek,“ uvádí Kateřina Kučerová.

Dvě její spoluhráčky budou hrát v sobotu s rizikem čtvrté žluté karty, která by je vyřadila z nedělního duelu. „Riziko si uvědomujeme, chceme si dávat pozor, ale kdyby na nějakou absenci případně došlo, tak se s tím popereme,“ dodává Kučerová.

Posilu chystají pro Final Four také rozhodčí. Jako už tradičně dorazí zkušený sudí ze zahraničí. Tentokrát to bude Paul Bibby z Anglie. NLŽL tak bude zřejmě jediná liga na světě, jejíž nejdůležitější zápasy budou pískat dva rozhodčí, kteří byli na hřišti při finále posledního mistrovství světa v USA v roce 2022. Tím druhým bude Lenka Pešková.

Sobotní semifinále se hrají na Mrázovce od 10.00 a od 12.30. V neděli začne duel o 3. místo od 13 hodin, finále NLŽL pak startuje ve tři odpoledne. Kdo nemůže dorazit osobně, může výsledky tradičně sledovat na webu: https://www.pointbench.com.

Text: Pavel Urban

Foto: ČLU, Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 264