Lacrosse > Interkros > Mezinárodní scéna > FIIC World Games 2017 souhrn

FIIC World Games 2017 souhrn

12.8.2017

V termínu 1.8. - 5.8.2017 se v německé Bochumi odehrál již 29. ročník interkrosových Světových Her. 

Turnaje se zúčastnilo celkem 87 hráčů z Německa, Česka, Kanady, Rakouska, Francie, Itálie a Švédska. Z naší domoviny se na turnaj přihlásilo 12 hráčů. 

Hráči byli rozděleni do osmi barevných týmů, které se mezi sebou následně utkaly. Šlo o jednu skupinu, kde hrál každý s každým a o pořadí se rozhodlo následným soubojem mezi 7. a 8., 5. a 6., 3. a 4. a finále mezi 1. a 2. týmem. 

Základní skupinu vyhrál světle modrý tým, který se tak stal bez jediné porážky favoritem turnaje a dominoval nakonec i ve finále. Na druhém místě oranžový tým, který byl nabitý známými hráči z předních evropských týmů jako je Dominik Drese, Sebastian Krabbe, Janek Schneider nebo Philipp Ruckdeschel a z čechů David Vysočanský a Martin Šindelář. Třetí skončil modrý tým, který jako jediný neměl v sestavě žádného z čechů. Na čtvrtém místě skončil černý tým, ve kterém hrál Zdeněk Sedmík a Filip Mařík. Pátou příčku obsadil žlutý tým s Petrem Šamajem, po vítězství nad fialovým týmem s Honzou Sedmíkem a Kubou Kotěrou. Předposlední sedmou příčku obsadil červený tým s Petrem Čechem a na chvostu v podobě osmé příčky skončil zelený tým s Janou Hirnšálovou. 

V rámci her má být i nějaká kulturní akce, zde tomu bylo také tak, proto se všichni ve středu odpoledne vypravili do Duisburgu na večerní prohlídku vysoké pece v Landschaftspark Duisburg-Nord. 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 285