Lacrosse > Mužský lakros > Field Lacrosse Cup

Field Lacrosse Cup

27.3.2018

24. března se na hřišti v Červených Pečkách nedaleko Kolína uskutečnilo první odehrané kolo Field Lacrosse Cupu. V prvním utkání této nové fieldlakrosové soutěže se utkal tým SK Lacrosse Jižní Město s domácími LSC Knights Červené Pečky.

Všichni si ještě pamatujeme situaci, která nastala minulý víkend, kdy mělo původně proběhnout první herní dějství poháru. Z důvodu vyšší moci, v tomto případě souvislé vrstvy sněhu na šeberovském hřišti, se utkání muselo odložit. Počasí je v posledních dnech jako na houpačce, a tak všechny velice potěšilo, že se sobotní utkání mohlo uskutečnit.

Hráči se začali shromažďovat na herní ploše. Pohled na Rytíře z Červených Peček vzbuzoval respekt a mírné obavy o hráče Jižního Města. Domácí na první pohled působili jako dobře secvičená armáda v krásných padnoucích temných dresech. Na druhé straně Jižní Město, oděno pouze do bílých rozlišovacích vest s čísly, moc respektu nebudilo.

Zápas začal. První míč vybojovali Rytíři. Dlouho ho však v držení neměli a po pár vteřinách si pražský celek mohl připsat první, byť neúspěšnou střelu na bránu. Zde musíme zmínit, že tým Jižního Města byl sestaven z dvou či tří zkušených hráčů, které doplňovali nadějní mladíci bez větších herních zkušeností. Málokdo by tedy čekal, že první gól utkání se i přes krásnou práci v obraně převážně Jiřího Tvrdíka podařilo vsítit právě jihoměstským. V polovině 8. minuty našel Matyáš Mikulka svého spoluhráče Tobiáše Petráka a ten přesnou střelou otevřel skóre. Rytíři se po tomto výpadku dostali do mírné frustrace a v deváté minutě dal až přílišnou volnost svým emocím hráč s číslem 20. Šel si tedy na minutu odpočinou a mohl přemýšlet o svém prohřešku sekání.

Ve druhé části hry patřil trávník domácím. Jižní Město mělo sice několik slibně vypadajících šancí, ale žádnou z nich nedokázalo proměnit. Získávání míče je navíc muselo stát mnoho sil, jelikož jim Rytíři nic nenechávali zadarmo. Díky bojovnosti si mohli na začátku 18. a v polovině 30. minuty připsat domácí dvě branky zásluhou Jana Rychlíka a Martina Prause, kterému asistoval Aleš Hrba.

Třetí perioda přinesla velice pěknou podívanou. Mladíci z Jižního Města pod taktovkou zkušeného Pavla Došlého drželi dlouho hru pod svojí kontrolou. Několikrát dokázali vystřelit na soupeřovu branku a situace, kdy je soupeř pod tlakem, se jim pomalu dostávala pod kůži. Je třeba však vyzdvihnout schopnosti červenopečských obránců, kteří neztráceli hlavu a rázně dokázali zabránit nárůstu skóre. Z těchto důvodů padl v této části hry pouze jediný gól, a to zásluhou Jana Dobiáše z Jižního Města.

V poslední periodě, do které se vstupovalo za nerozhodného stavu, se zdálo, že jihoměstší mladíci již ztrácí síly. Kontrolu nad zápasem převzaly Červené Pečky, což vyústilo v branku Jana Rychlíka po nahrávce Jana Niederleho na začátku 48. minuty. Za další 2 minuty ovšem Jižní Město opět srovnalo stav střelou Jiřího Mikulky. Rytíři si však šanci na vítězství nenechali uniknout a po zbytek zápasu se mohli diváci kochat neutuchající kanonádou střel. V polovině poslední periody dostal Červené Pečky do vedení Martin Praus a následně v rychlém sledu dvakrát zvýšil Jiří Adamec. Výsledek utkání už jen kosmeticky upravil pražský Jan Fišer po přihrávce Jiřího Mikulky.

Diváci viděli krásné utkání, které se rozhodovalo až v poslední čtvrtině hry. První zápas lépe zvládl tým z Červených Peček a odváží si tak vítězství 6:4.