Lacrosse > Mužský lakros > Fenomenální série Radotína pokračuje

Fenomenální série Radotína pokračuje

17.6.2018

pch – Ve včerejším opakování loňského finále LCC Radotín opět ukázal, že v současnosti nemá v českém boxlakrosu konkurenci. A podle aktuální situace ji nebude mít nejméně deset následujících let. 

Jižní Město absolutně nezachytilo úvod, do utkání nastoupilo vlažně a bez zájmu. Nabízí se srovnání s utkáním těchto soupeřů v základní části, jehož první perioda skončila podobným skóre (7:1) jako úvodní část finále, ale přístup Jižního Města byl zcela odlišný – hrálo dravě a odvážně. Otázkou je, nakolik je shodný vývoj skóre při zcela odlišném přístupu pro hráče demotivující.

Téměř celou první polovinu utkání mohli diváci sledovat jednoznačnou podívanou – Radotínští, a především Dominik Pešek, s lehkostí tanečního mistra stříleli branky, k čemuž ovšem přispívala nedůrazná a až příliš často chybující obrana Jižního Města, zatímco když už Jižní Město přešlo přes vysunutou obranu soupeře na jeho polovinu, zbytečně ztratilo míč buď špatnou přihrávkou, anebo nepřipravenou střelou z uctivé vzdálenosti dlouho před vypršením časového limitu. Rozdíl v sebevědomí obou mužstev byl až hmatatelný.

Na konci druhé periody a zejména ve třetí periodě se obraz hry trochu změnil. Hráči Jižního Města poněkud zpřesnili kombinace a hlavně se začali o utkání zajímat. To jim vyneslo alespoň optické vyrovnání hry a dotažení skóre na přijatelnější hodnoty. Třetí část utkání byla asi nejzajímavější – kromě proměněného trestného střílení J. Plecháčka nabídla pěkné akce, několik vyloučení a lakros neznajícím divákům u webového přenosu ukázala celu řadu herních variant.

Sebevědomý Radotín to ovšem nerozhodilo. Závěrečnou periodu proměnil ve svou exhibici a jeho nejlepší hráč utkání D. Pešek svým devátým gólem dotáhl gólový účet na obligátní dvacítku. Je třeba zmínit, že i Jižní Město nabídlo v útoku několik pohledných rychlých akcí zejména pod vedením nejlepšího hráče utkání P. Došlého.

Hegemonie Radotína je zjevná a rok od roku výraznější. Jakoby ostatní kluby ztratily motivaci se pražskému klubu vyrovnat a vzít si jej za příklad práce s mládeží. V každém případě se zdá, že v nadcházejících letech se může Radotín porazit pouze sám...

LCC Radotín - SKL Jižní Město A 20:10 (6:1, 5:4, 4:2, 5:3)

Petr Chmelař
Foto Ondřej Mika

Další foto zde

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 426

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%