Lacrosse > Interkros > Extraliga se blíží do finále

Extraliga se blíží do finále

12.3.2018

Předposlední extraligová neděle nabídla hned několik zajímavých výsledků. Ne tak ani překvapivých, jako spíš s nečekaně vysokými výsledky.

Nejprve se utkalo Ontario a Vopice. Domácí si v první periodě vytvořili náskok, který jim stačil po zbylé dvě třetiny už jen udržovat. Možná, kdyby se hrálo déle, dokázaly by Vopice vyrovnat, takto ale pouze postupně snižovaly až na konečných 20:17 pro Ontario.

Ve druhém zápase dne se rozpoutala přestřelka, ve které se utkalo Tea Party s Warriors. Od začátku bylo jasné, jak zápas dopadne, když hráči TP nedali soupeřovu brankáři šanci a většinu svých střel proměňovali. I konečné skore 43:12 vypovídá o průběhu zápasu.

Ve třetím utkání se střetli PS Bandits a Ontario. V tomto zápase padlo také nevídaně dost branek, po periodách 14:5, 14:4 a 8:8 z pohledu Bandits. Ti nedali tentokrát Ontariu žádnou šanci na vyrovnanější výsledek.

V předposledním zápase, mezi týmy Vopice a TeaParty, se také dalo předpovídat vítěze hned v prvním okamžiku zápasu, i když dle skore po první třetině nebylo ještě zdaleka rozhodnuto. Vopice sice držely herně krok s Tea Party, ale v koncovce za svým soupeřem zaostávaly a rozdíl ve skore se tak pomalu navyšoval. Po třetinách 3:7, 2:6 a 2:11 tak Tea Party potvrdilo svojí letošní dominanci.

Poslední zápas dne přinesl asi nejvyšší výsledek za několik posledních let. PS Bandits deklasovali Warriors, kterým chyběl jeden z jejich střelců. Banditům se dařilo přehrávat Warriory ve všech směrech i přesto, že také nebyli v nejsilnější sestavě. Po periodách 6:14, 7:18 a 2:16 se celkévé skore zastavilo na stavu 15:48 a k překročení magické hranice 50ti branek tak moc nechybělo.

Další, zároveň poslední a rozhodující kolo se odehraji již za necelých 14 dní v neděli 25.3. Zatím na celkové vítězství mají lepší pozici hráči z Tea Party, které ale ještě čeká jeden vzájemný zápas s týmem PS Bandits, kteří mají ještě šanci na zvrácení stávajícího výsledku.