Lacrosse > Interkros > Extraliga po prvním víkendovém kole

Extraliga po prvním víkendovém kole

27.11.2012

V neděli 25.11.2012 se v hale SOU Zelený pruh odehrály první zápasy letošního ročníku extraligy interkrosu. Letošní ročník interkrosových soutěží přinesl několik změn v podobě zrušení jedné soutěže a pokračování pouze ve dvou, nejvyšší Extraligy a nižší 2.ligy. Oproti loňské sezoně má extraliga letos šest týmů, které odehrají základní část 2x každý s každým. Následovat bude playoff 1. se 4. a 2. se 3., vítěz postupuje rovnou do finále, prohraní sehrají navíc zápas s 5. a 6. týmem, aby pak vítězové spolu sehráli zápas o třetí příčku. Celé playoff se odehraje během jediné neděle a to 24.3.2013. 

TEA PARTY vs. VOPICE

Dle předpokladů se od začátku utkání prosazovali hráči TEA PARTY, kteří dokázovali po celou dobu, že patří k favoritům letošního ročníku. V jejich středu hraje trio Jakubů - Nosek, Nováček, Drozd, kteří patří k oporám týmu. Vopice sice od začátku tahaly za kratší konec, ale ke konci zápasu z nich spadla nervozita prvního extraligového zápasu a předvedly, že i s nimi se musí do bojů o titul počítat a to i přes prohru 9:16

GUSANO ROJO vs. YOUNGSTERS

Od začátku vyrovnaný zápas, který se dal očekávat. Oba týmy mají ve svém kádru zkušené hráče. V GUSANU jsou to Jindřich Plecity, Matouš Hilar a Michal Čížek s brankářem Jiřím Kopáčkem. V YOUNGSTERS jsou to Milan Černík a Jiří Mikulka. Do extraligy se v tomto zápase skvěle uvedl Marek Kytka a také brankář Tomáš Čekal. Konečný stav utkání 22:21 odpovídá celému zápasu, ve kterém se z vítězství mohl radovat kterýkoliv tým. 

ONTARIO vs. PS BANDITS

Tým PS BANDITS se po několika letech vrátil do extraligy a hned v prvním utkání předvedl, že letos odehraje lepší sezonu, než při svém prvním extraligovém působení. Mezi opory týmu patří Ondřej Sochna a Tomáš Kačala. Do branky se letos poprvé postavil Michal Mára. V ONTARIU patří mezi opory Michal Šamaj, Petr Čech a Zdeněk Sedmík. Poprvé v dlouhé historii týmu nahradil v brance Jana Sedmíka Vladimír Golla. Bohužel ani tato změna ONTARIU nepomohla a v prvním utkání obdrželi nejvyšší počet branek. Tým PS BANDITS si na konci zápasu mohl říkat snad již tradiční interkrosovou hlášku "dáš 30 a neprohraješ", když několik vteřin před koncem zápasu vstřelil Jan Zíka třicátou branku "banditů" a stanovil tak skore na 17:30.

YOUNGSTERS vs. TEA PARTY

Překvapení dne v podobě remízy. V očekávání bylo spíše vítězství zkušenějších TEA PARTY, ale mladíci z YOUNGSTERS překvapili a dobře chytající Tomáš "tomba" Čekal velmi pomohl svému týmu k získání prvního bodu. 

Konečný výsledek 22:22

PS BANDITS vs. GUSANO ROJO

Asi dle očekávání velmi vyrovnaný zápas, ve kterém si "banditi" z počátku nedokázali poradit s útočníkem soupeře, který zůstával připraven na "break". Útočníci hostí neměli větší problémy s překonáváním domácího brankáře, když už se do útoku dostali. To se ke smůle PS BANDITS stávalo nejčastěji po zkažených nahrávkách. I tak po první periodě vedli domácí rozdílem dvou branek. Ve druhé třetině začali domácí více trefovat soupeřova brankáře Kopáčka, a tak před poslední částí byl stav nerozhodný. I třetí třetina byla velmi vyrovnaná a ještě asi minutu do konce zápasu vedl tým GUSANO ROJO. PS BANDITS však s touto skutečností nesouhlasili a dokázali několik vteřin před koncem otočit skore ve svůj prospěch. GUSANO ROJO mělo šanci na vyrovnání po chybě domácích, ale "bandity" zachránil brankář Mára. PS BANDITS zvítězili 20:19 a jsou zatím jako jediní bez ztráty bodu.

VOPICE vs. ONTARIO

Kdo by před zápasem věřil ve vyrovnaný souboj a spíše se přikláněl k vítězství ONTARIA, byl by zklamán. Brankář "vopic" Pelikán odchytal vynikající zápas a když v první periodě inkasoval pouze jednou, zatímco jeho spoluhráčky skorovaly 8x, bylo o vítězi rozhodnuto. ONTARIO sice mělo stejný počet šancí, ale střely se míjely účinkem. Až ve třetí periodě se ONTARIO začalo více prosazovat, ale na obrat již bylo pozdě. VOPICE vyhrály 20:11 a připsaly si tak své první extraligové body. 

Po prvním víkendu se tak na první příčku vyhoupl tým PS BANDITS o bod před TEA PARTY. Na třetí a čtvrté příčce se shodným počtem bodů jsou týmy VOPICE a GUSANO ROJO. S jedním bodem na pátém místě YOUNGSTERS a bez bodu zatím na šesté příčce ONTARIO. 

Loading...

Interkros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa