Lacrosse > Interkros > Extraliga má za sebou předposlední neděli

Extraliga má za sebou předposlední neděli

4.3.2020

V neděli 1.3. v hale na Zeleném pruhu proběhla předposlední herní neděle letošního ročníku interkrosové extraligy. Před poslední herní nedělí se již rýsuje výsledné pořadí a pokud nedojde k nějakému velkému překvapení, je již umístějí jednotlivých týmů dáno. 

První zápas patřil týmům Spořilov a Tea Party. Hráči Spořilova i přes veškerou snahu nedokázali dlouho odolávat tlaku papírově silnějšího soupeře. První dvě periody skončily shodně 5:10 a jen v poslední periodě tým Tea Party zvolnil a ta skončila 4:5. 

K druhému nedělnímu zápasu nastoupili Válečníci proti týmu Vopice. Nováček extraligy,  Válečníci stále čekají na své první vítězství a ani proti Vopicím v tomto utkání se jim to nepovedlo. V prvních dvou třetinách dali pouze po jedné brance a až ve třetí části se jim povedlo skorovat pětkrát. Konečný stav 7:25

Třetí zápas dne sehrály týmy Ontario proti Warriors. Po předchozím společném zápase, který byl celkem vyrovnaný se podobný průběh očekával i tentokrát. Jenže Warriors nedokázali s Ontariem držet vůbec krok a z počátku ani nebyli schopní se dostat na útočnou polovinu. Hráčům Ontaria navíc v tomto zápase vycházela přesná střelba a i díky tomu po závěrečné siréně svítil na tabuli stav 28:9. 

Prostřední zápas dne sehrály týmy PS Bandits a Spořilov. Vedoucí tým tabulky zatím bez problémů proplouvá letošní soutěží bez zaváhání a ani v tomto zápase mu hráči Spořilova příliš starostí nenadělali. Převaha Banditů v každé periodě znamenala konečné skore 26:7. 

Do pátého zápasu nastoupilo Tea Party proti Válečníkům. Pro domácí to byl jednoduchý zápas s jasnou převahou a velkým brankovým náskokem. Po třetinách 12:2, 11:2 a 9:3 si Válečníci připsali další vysokou porážku. 

Předposlední a asi nejvyrovnanější utkání této nedelě sehrály týmy Vopice a Ontario. V od prvních minut vypjatém utkání se Ontariu povedlo vytvořit si slibný náskok 4:0, ale po několika promarněných šancích a nesoustředěnosti na svojí hru jim tento náskok přišel vniveč a dokonce se Vopice ujali vedení 5:4. Pak se již po zbytek zápasu jednalo o přetahovanou. V polovině zápasu došlo k vyloučení brankáže Ontaria Sedmíka nejprve na minutu za nesportovní chování a následně i do konce utkání. Došlo tedy na nucené střídání a do branky se postavil náhradní brankář Čech. Na průběhu pokračujícího zápasu to velký vliv nemělo a k rozhodnutí došlo až ke konci třetí periody. Za stavu 20:20 zbývaly do konce utkání necelé dvě minuty. V těch se podařilo nakonec skorovat pouze jednomu týmu a tím byly Vopice, které jsou díky tomu na průběžné třetí příčce. 

Poslední zápas dne proběhl již v poklidu a tým Warriors v něm utržil značnou porážku od hráčů týmu PS Bandits. Ti si v první třetině vytvořili náskok jedenácti branek a v dalších částech hry již jen svůj náskok navyšovali až na konečných 8:28. Banditi se díky této výhře již pomalu mohou radovat ze zisku extraligového titulu. Ten by jim mohl možná teoreticky uniknout jen v případě obou prohraných zápasů v posledním kole, kde hrají proti druhým Tea Party a posledním Válečníkům. 

Další a zároveň poslední extraligová neděle letošního ročníku se uskuteční  29.3.2020 opět v hale na Zeleném Pruhu. První zápas stejně jako celou sezonu začíná ve 12hodin. 

aktuální výsledky zde

rozpis extraligy vč. rozpisu rozhodčích zde

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?