Lacrosse > Interkros > Extraliga má za sebou předposlední neděli

Extraliga má za sebou předposlední neděli

4.3.2020

V neděli 1.3. v hale na Zeleném pruhu proběhla předposlední herní neděle letošního ročníku interkrosové extraligy. Před poslední herní nedělí se již rýsuje výsledné pořadí a pokud nedojde k nějakému velkému překvapení, je již umístějí jednotlivých týmů dáno.

První zápas patřil týmům Spořilov a Tea Party. Hráči Spořilova i přes veškerou snahu nedokázali dlouho odolávat tlaku papírově silnějšího soupeře. První dvě periody skončily shodně 5:10 a jen v poslední periodě tým Tea Party zvolnil a ta skončila 4:5.

K druhému nedělnímu zápasu nastoupili Válečníci proti týmu Vopice. Nováček extraligy,  Válečníci stále čekají na své první vítězství a ani proti Vopicím v tomto utkání se jim to nepovedlo. V prvních dvou třetinách dali pouze po jedné brance a až ve třetí části se jim povedlo skorovat pětkrát. Konečný stav 7:25

Třetí zápas dne sehrály týmy Ontario proti Warriors. Po předchozím společném zápase, který byl celkem vyrovnaný se podobný průběh očekával i tentokrát. Jenže Warriors nedokázali s Ontariem držet vůbec krok a z počátku ani nebyli schopní se dostat na útočnou polovinu. Hráčům Ontaria navíc v tomto zápase vycházela přesná střelba a i díky tomu po závěrečné siréně svítil na tabuli stav 28:9.

Prostřední zápas dne sehrály týmy PS Bandits a Spořilov. Vedoucí tým tabulky zatím bez problémů proplouvá letošní soutěží bez zaváhání a ani v tomto zápase mu hráči Spořilova příliš starostí nenadělali. Převaha Banditů v každé periodě znamenala konečné skore 26:7.

Do pátého zápasu nastoupilo Tea Party proti Válečníkům. Pro domácí to byl jednoduchý zápas s jasnou převahou a velkým brankovým náskokem. Po třetinách 12:2, 11:2 a 9:3 si Válečníci připsali další vysokou porážku.

Předposlední a asi nejvyrovnanější utkání této nedelě sehrály týmy Vopice a Ontario. V od prvních minut vypjatém utkání se Ontariu povedlo vytvořit si slibný náskok 4:0, ale po několika promarněných šancích a nesoustředěnosti na svojí hru jim tento náskok přišel vniveč a dokonce se Vopice ujali vedení 5:4. Pak se již po zbytek zápasu jednalo o přetahovanou. V polovině zápasu došlo k vyloučení brankáže Ontaria Sedmíka nejprve na minutu za nesportovní chování a následně i do konce utkání. Došlo tedy na nucené střídání a do branky se postavil náhradní brankář Čech. Na průběhu pokračujícího zápasu to velký vliv nemělo a k rozhodnutí došlo až ke konci třetí periody. Za stavu 20:20 zbývaly do konce utkání necelé dvě minuty. V těch se podařilo nakonec skorovat pouze jednomu týmu a tím byly Vopice, které jsou díky tomu na průběžné třetí příčce.

Poslední zápas dne proběhl již v poklidu a tým Warriors v něm utržil značnou porážku od hráčů týmu PS Bandits. Ti si v první třetině vytvořili náskok jedenácti branek a v dalších částech hry již jen svůj náskok navyšovali až na konečných 8:28. Banditi se díky této výhře již pomalu mohou radovat ze zisku extraligového titulu. Ten by jim mohl možná teoreticky uniknout jen v případě obou prohraných zápasů v posledním kole, kde hrají proti druhým Tea Party a posledním Válečníkům.

Další a zároveň poslední extraligová neděle letošního ročníku se uskuteční  29.3.2020 opět v hale na Zeleném Pruhu. První zápas stejně jako celou sezonu začíná ve 12hodin.