Lacrosse > Interkros > Extraliga interkrosu zahájena

Extraliga interkrosu zahájena

20.11.2008

V pondělí, 17.11.2008, byl zahájen nový ročník interkrosové extraligy. Letos se jí zúčastní šest týmů: Gusano Rojo, Los Parchantos JM, LCC Radotín, Devils JM, Tea Party JM a Ontário. Gusano Rojo se bude pokoušet o hattrick v počtu zisku titulů.

Nejzajímavějšími přestupy v letní přestávce: Tomáš Beran do Devils JM, Martin Tolar do Los Parchantos JM, Tomáš Kondr do Los Parchantos JM, M. Ehler do Devils JM a jako jednička v bráně Tea Party JM se objeví Martin Bartuška. V základní skupině se střetne každý s každým ve dvou kolech, poté budou následovat semifinálová utkání na dva vítězné zápasy, zápas o třetí místo a finálové zápasy play-off rovněž na dvě vítězná utkání.

• Gusano Rojo vs. Tea Party JM 21:14 (9:0, 7:9, 5:5)

Poslední mistr to myslí s obhajobou vážně a již od začátku bylo vidět, že za vítězstvím v zápase jde odhodlaně. Soupeř mu však svými chybami a nepřesností zejména v první třetině výhru velmi usnadnil. Po první třetině vypadal výsledek hrozivě – 9:0!!!. Kolektivní hrou se Gusano dostávalo snadno před svatyni Martina Bartušky.

Na gólech Gusana v první třetině se podílelo hned 5 hráčů. Hosté z Jižního Města špatně bránili a především pro trio Sochna – Kurz – Líška nebylo těžké trestat. Ve druhé periodě se zápas vyrovnal, ale jen díky tomu, že domácí začali méně presovat rozehrávku Tea Party. První gól se hostům podařilo vstřelit díky Aleši Veselému až v čase 16:10!!!. Druhou třetinu vyhrálo Tea Party 7:9, nicméně domácí vedli po celý zápas vždy o 5 a více branek a tempo i průběh zápasu v klidu kontrolovali.

V poslední třetině jen díky Martinu Bartuškovi v brance Tea Party, který předvedl několik výborných zákroků, nevyhrálo Gusano větším rozdílem. Ve třetím kole narazí Gusano na tým Devils, který jeho obranu bude asi jen přeci o něco více zaměstnávat.

Hvězdy zápasu: 1. Ondřej Sochna (GR), 2. Pavel Kurz (GR), 3. Richard Líška (GR)

Statistiky zápasu (Gusano Rojo vs. Tea Party JM):

Střely na bránu: 62:46 (17:12, 18:17, 27:17)

Brankáři:

Jiří Kopáček (Gusano Rojo): zásahy 32, góly 14, procentuální úspěšnost 69,57%.
Martin Bartuška (Tea Party JM): zásahy 41, góly 21, procentuální úspěšnost 66,13%.

Góly:

Gusano: Sochna 7, Kurz 6, Líška 4, Ledvinka 1, Fron 1, Butovič 1, ? 1.
Tea Party: Veselý 5, Snížek 3, Drozd 3, Chlada 2, Sorokin 1

Rozhodčí: Nováček, Košťál

• Los Parchantos JM vs. Devils JM 22:15 (6:6, 11:4, 5:5)

V druhém utkání se střetli dva týmy složené převážně z hráčů LCJM. Los Parchantos se budou chtít zbavit nálepky věčně druhého týmu. Pro Devils byla poslední sezóna zklamáním a v letošním ročníku to budou určitě chtít napravit.

V první třetině dominovali na každé straně opory svých týmů. Na straně Devils Pavel Došlý, který v 1. třetině vstřelil 4 branky a na straně domácích Jakub Nováček, který rovněž čtyřikrát rozvlnil síť za zády Jiřího Maliny. Los Parchantos se dostali do vedení a dvougólový náskok drželi po celou periodu, ale v poslední minutě dvakrát chybovali při rozehrávce a Pavel Došlý trestal, čímž vyrovnal na 6:6. Druhá třetina byla pro vývoj zápasu zlomová. Po snížení Zímy z Devils na 10:12 z pohledu hostů si nechali „ďáblové“ svého soka utéct na rozdíl sedmi branek – 17:10. Třetí část začala nástupem Devils a třemi brankami snížili na rozdíl čtyř gólů. Los Parchantos však hru takticky kontrolovali, nepouštěli se do bezhlavých protiútoků a díky postupnému přechodu do útočné poloviny, kdy i střádali cenný čas, dokázali vždy na branku Devils odpovědět. Václav Nič dvěma přesnými zásahy v závěrečné minutě upravil na konečných 22:15.

Hvězdy zápasu: 1. Jakub Nováček (LP), 2. Radek Košťál (LP) , 3. Pavel Došlý (D)

Statistiky zápasu (Los Parchantos JM vs. Devils JM):

Střely na bránu: 73:60 (24:19, 25:21, 24:20)

Brankáři:

Radek Košťál (Los Parchantos JM): zásahy 45, góly 15, procentuální úspěšnost 75,00%.
Jiří Malina (Devils JM): zásahy 51, góly 22, procentuální úspěšnost 69,86%.

Góly:

Los Parchantos: Nováček 9, Kondr 5, Tolar 3, Nič 2, Pysk 2, Rozkot 1
Devils: Došlý 5, Pecka Š. 3, Zíma 3, Ehler 2, Petrdlík 1, Němec 1

Rozhodčí: Kopáček, Kříž

Příští kolo se hraje opět na Zeleném Pruhu, Praha 4 dne 24.11.2008. Od 20:00 se střetne Ontário s Los Parchantos JM a v 21:15 Devils JM proti LCC Radotín.