Lacrosse > Mužský lakros > Evropská lakrosová liga zná semifinálové dvojice

Evropská lakrosová liga zná semifinálové dvojice

1.11.2010

Po druhém turnaji pilotního ročníku Evropské lakosové ligy jsou jasné semifinálové dvojice pro závěrečný turnaj. Sky Talons vyzvou Blue Warriors a Red Gunners se utkají s White Crystals. Finálový turnaj se koná 20.–21. listopadu v plzeňské hale Na Košutce.

Před druhým turnajem ELL v Radotíně viselo ve vzduchu několik otazníků: potvrdí Sky Talons svoji nadvládu i bez Jana Jůzy a Jamie Plunketta, kteří byli v rámci draftů vyměněni do White Crystals?  Na koho z trojice ostatních vyrovnaných týmu zbude čtvrtá, nejméně výhodná pozice pro play-off?

Sky Talons, kteří jednoznačně zvítězili v prvním turnaji soutěže, nakonec svoji pozici udrželi, když podlehli pouze v úvodním utkání týmu Red Gunners 4:6. Ke 14 bodům z prvního turnaje přidali 10,5 a s velkým náskokem vedou soutěž. Ve žlutém dresu se prosazoval především pardubický Jan Skokan, který vstřelil o víkendu 10 branek a vyhoupl se do čela tabulky střelců.

Druhý turnaj však vyšel nejlépe týmu Red Gunners, kteří v téměř kompletní sestavě včetně plzeňského Ondřeje Šedivce a uzdraveného Pavla Poupěte všechny své zápasy vyhráli a do play-off vstupují ze druhé pozice.

Soupeřem Red Gunners v semifinále budou White Crystals a můžeme se těšit na opravdu vyrovnaný souboj. Jejich vzájemný duel v Radotíně musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Až v osmé sérii strhli Red Gunners vítězství na svou stranu.

Týmu White Crystals stále chybí v sestavě několik zraněných a nemocných hráčů, a tak musí doufat, že třítýdenní přestávka bude dostatečně dlouhá a umožní návrat marodů na hříště do rozhodujících bojů.

Nejméně úspěšným týmem v dosavadním průběhu ELL jsou Blue Warriors se ziskem pouhých osmi bodů. Nutno však poznamenat, že jádro jejich týmu mělo v nohách náročný páteční zápas NBLL a klíčoví hráči působili o víkendu poněkud unaveným dojmem. Před semifinálovým duelem s lídrem soutěže, Sky Talons, mají „bojovníci“ ještě výhodu draftu, a mohou tak posílit své řady o dva kvalitní hráče. Kteří hráči to budou a zda to bude stačit na postup do finále, se dozvíme na závěrečném turnaji ELL v plzeňské hale Na Košutce 20. a 21. listopadu.

Evropská lakrosová liga je zcela nová soutěž, která doplňuje zavedenou Národní boxlakrosovou ligu. Týmy ELL byly sestaveny systémeme draftů z hráčů napříč kluby v ČR, Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku. Tým, který skončí v turnaji poslední, může svůj kádr posílit o dva hráče z jiných týmů. Kromě bodů za vítězství v zápase se hraje o bod za každou vyhranou periodu zápasu, to znamená, že maximální bodový zisk ze zápasu hraného na 3x 15 minut čistého času může být až 5 bodů. To vše vede k tomu, že zápasy jsou vyrovnané a atraktivní.

V průběhu druhého turnaje byl jasně patrný kvalitativní posun ve hře týmů a hráči se velmi rychle sehráli. Obrany byly mnohem úspěšnější než v prvním turnaji. Zazářilo několik hráčů, kteří v Národní boxlakrosové lize nejsou tolik vidět, protože se na ně jako na tahouny týmů soustředí obrana soupeře. Při souhře s dalšími kvalitními hráči ale dostávají víc prostoru a dokážou ho využít.

Kanadské bodování po dvou turnajích vede Petr Poupě z White Crystals s 19 body (12+7) před Radkem Skálou z Red Gunners se 17 (11+6) a Adamem Kostkou ze Sky Talons s 16 (9+7). Nejlepším střelcem je Jan Skokan (13 gólů). Hodnocení brankářů podle úspěšnosti zásahů vede Martin Bartuška ze Sky Talons se skvělým výsledkem 91,22 %.

Kompletní výsledky a statistiky, rozpis semifinálových zápasů a zápasů o konečné umístění naleznete na http://www.lacrosse.cz/ell, záznamy všech zápasů můžete sledovat na www.strizna.cz.

Partnery ELL jsou S&S vzduchotechnika, Harrow sports, SOKRA, s. r. o., a firma Foxinteriér.

Jan Barák, Ondřej Mika 

Foto: Richard Honner 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193