Lacrosse > Mužský lakros > Evropská lakrosová liga vyvrcholí tuto sobotu

Evropská lakrosová liga vyvrcholí tuto sobotu

16.11.2010

Pilotní ročník Evropské boxlakrosové soutěže vyvrcholí v sobotu 20. 11. 2010 finálovým turnajem o konečné umístění. Závěrečný turnaj se uskuteční v plzeňské hale Na Košutce, Kralovická 14, Plzeň. Jeho průběh můžete opět sledovat na http://www.strizna.cz/.

Program posledního turnaje ELL zahájí první semifinálový duel mezi dosavadním lídrem soutěže Sky Talons a týmem Blue Warriors, který díky draftu po posledním turnaji posílil o kvalitní hráče pro ofenzívu. V modrém dresu „bojovníků“ se tak objeví zkušený Emil Moravec, jenž dosud hájil bílé barvy týmu White Crystals, a dále Pavel Poupě a Tomáš Procházka z Red Gunners. Manažer „modrých“ Jiří Pechar tak jednoznačně sází na posílení ofenzivní síly svého týmu. Zda to bude na dosud kompaktní Sky Talons stačit, uvidíme již od 17 hod.

Ve druhém semifinále od 18.30 nastoupí Red Gunners, kde k elitnímu střelci Radku Skálovi přibyl mladíček Matěj Barák. Tým „střelců“  také může počítat s podporou domácího publika – má totiž ve svém středu jediného plzeňského zástupce v ELL, Ondřeje Šedivce. Soupeřem jim budou White Crystals, kteří se zatím prezentují nevyrovnanými výkony. Crystals spoléhají na šikovnost a zkušenost tria Petr Poupě, Jordan West-Pratt a Jamie Plunkett.

Program zápasů:
17.00 Sky Talons vs. Blue Warriors
18.30 Red Gunners vs. White Crystals
20.00 utkání o třetí místo
21.30 finále ELL 2010
22:30 závěrečný ceremoniál

Zveme všechny fanoušky lakrosu na tato zajímavá utkání do pěkného prostředí plzeňské haly Na Košutce. Pro diváky je připravena tombola o hodnotné ceny. Další informace o soutěži včetně statistik najdete na http://www.lcc-radotin.cz/CZ/index.htm.

Partnery ELL jsou, SaS vzduchotechnika, SOKRA, Harrow, sport.cz a Foxinterier.

Evropská lakrosová liga je zcela nová soutěž, která doplňuje zavedenou Národní boxlakrosovou ligu. Týmy ELL byly sestaveny systémem draftů z hráčů napříč kluby v ČR, Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku. Tým, který skončí v turnaji poslední, může svůj kádr posílit o dva hráče z jiných týmů, po dohodě manažerů je možné vyměnit hráče i nad rámec draftů. Kromě bodů za vítězství v zápase se hraje o bod za každou vyhranou periodu zápasu, to znamená, že maximální bodový zisk ze zápasu hraného na 3x 15 minut čistého času může být až 5 bodů. To vše vede k tomu, že zápasy jsou vyrovnané a atraktivní.

Jan Barák, Ondřej Mika

Foto: Evropská lakrosová liga, turnaj 2, foto Richard Honner

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302