Lacrosse > Mužský lakros > Evropská lakrosová liga startuje o víkendu v Králíkách

Evropská lakrosová liga startuje o víkendu v Králíkách

13.10.2010

V průběh letošním podzimu se mohou diváci těšit na dvě lakrosové soutěže. Poněkud stojaté vody tradiční Národní boxlakrosové ligy (NBLL), v níž už na začátku soutěže můžeme s velkou mírou pravděpodobnosti tipovat složení finálové dvojice, se pokusí rozčeřit nový model soutěže nazvané Evropská lakrosová liga. Ta je postavena na principu draftů, z nichž by měly vzejít čtyři vyrovnané týmy.

Do soutěže se mohli přihlásit jednotliví hráči bez ohledu na klubovou příslušnost. Z celkového počtu 80 zájemců vytvořili zvolení manažeři systémem draftu čtyři týmy, které se utkají na třech turnajích o celkové prvenství.

Do soutěže se zapojí hráči z České republiky, Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a Kanady. Že půjde o velmi atraktivní zápasy napoví pohled na soupisky jednotlivých týmů. Do bílého dresu týmu White Chrystals se obléknou např. Petr Poupě, kapitán mistrovského LCC Radotín, a Jordan West-Pratt, kanadská posila Jižního Města, které je v NBLL největším radotínským rivalem. Červení Red Gunners budou spoléhat především na brankáře Tomáše Říhu a elitního střelce Radka Skálu. Pod taktovkou manažera Jiřího Pechara se představí Blue Warriors v čele s brankářem Dominikem Sikou a kapitánem české reprezentace na letošním fieldlakrosovém mistrovství světa Martinem Hodaněm. A konečně čtvrtý účastník soutěže, Sky Talons, sází na zkušenost Martina Mrlíka, mnohonásobného českého reprezentanta, a v barvách tohoto týmu se představí také další zámořský hráč – Jamie Plunkett, také známý z finálových sérií české lakrosové ligy.

Série tří turnajů začíná o tomto víkendu na stadionu v Králíkách, pokračuje 30. a 31. října v Radotíně a vyvrcholení ELL mohou diváci navštívit 20.–21. listopadu v plzeňské hokejbalové hale Na Košutce.

Celý průběh ELL můžete sledovat živě na internetu na http://www.strizna.cz/. Výsledky, fotografie a další informace naleznete na http://www.lcc-radotin.cz/. Partnery ELL jsou Harrow sport a SaS vzduchotechnika.

Jan Barák, Ondřej Mika

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272