Lacrosse > Mužský lakros > Evropská lakrosová liga se letos poprvé představí v Praze

Evropská lakrosová liga se letos poprvé představí v Praze

5.10.2012

Evropská lakrosová liga se letos poprvé představí v Praze

(jb) - Třetí turnaj Evropské lakrosové ligy 2012 (ELL) se odehraje o tomto víkendu na stadionu LCC Radotín, ul. Vykoukových, v Praze-Radotíně. Šest týmů bude již potřetí bojovat o důležité body a o co nejvýhodnější postavení před play-off.

Týmy se také poprvé představí v nejsilnějším složení se všemi posilami, a tak budou moci diváci posoudit jejich skutečnou sílu.

V období mezi turnaji došlo k intenzivnímu vyjednávání mezi manažery o výměnách jednotlivých hráčů a výsledkem jsou poněkud pozměněné soupisky. Nejvýrazněji zřejmě posílil německý tým Deutschland Adler, v jehož dresu se objeví hned tři zámořské posily. První z nich je Neil Tyacke, čtyřiadvacetiletý brankář se zkušenostmi z týmu NLL Colorado Mammoth, který v poslední sezoně chytal za New Westminster Salmonbellies, kde hraje také český reprezentant Kyle Ross. Ze stejného týmu jsou i další dvě posily Adlers, bratrská dvojice Alex a Eric Tuuraovi. Navíc ještě z Wolves přišel výměnou za Martina Čulmana Phillip Broz. Tyto změny dělají z Adlers žhavého kandidáta minimálně na účast ve finále ELL.

Dalším týmem, který se výrazně posílil před třetím turnajem, jsou radotínští Wolves, kde se kromě již zmiňovaného Čulmana představí brankář Dominik Sika a elitní střelec Jiří Košťál, který pod Jiřím Pecharem hrál již v minulém roce a patřil mezi klíčové hráče.

Poslední tým minulého turnaje, ELL Blue, využil práva draftu a jako posilu si vybral Jana Rydzaka z Bisonů a brankáře Petra Topolského z Aitcomu. Naopak scházet bude zkušený Emil Moravec.

Ze zajímavých hráčů, kteří se nově v Radotíně představí, je třeba ještě zmínit Angličana Alana Keeleho v týmu Bisonů, Jana Sadílka v Aitcomu a Tomáše Žipaje v ELL Blue.

Turnajem v Radotíně končí základní část Evropské lakrosové ligy a po jeho skončení se určí dvojice pro play-off, které se hraje v termínu 19.–20. 10. 2012 (pátek–sobota) opět v Radotíně.

Nejlepší pozici zatím mají radotínští Bisoni, kteří oba předešlé turnaje vyhráli a vedou tabulku s bezpečným náskokem. Velký boj můžeme očekávat o druhou příčku, zaručující přímý postup do semifinále. V lepší výchozí pozici jsou Deutschland Adler, kteří mají dvoubodový náskok na Aitcom Pardubice, a jejich sobotní vzájemný zápas může mnoho napovědět. Zbývající tři týmy budou zřejmě bojovat o čtvrtou pozici, ke které mají nejblíže Wolves.

Program zápasů

Sobota 6. 10. 2012:
13.00     Old Dogs Plzeň–LC Bison Radotín
14.30     Deutschland Adler–AITCOM Pardubice
16.00     LC Bison Radotín–Wolves Radotín
17.30     ELL Blue–AITCOM Pardubice
19.00     Old Dogs Plzeň–Wolves Radotín
20.30     Deutschland Adler–ELL Blue

Neděle 7. 10. 2012:
  8.30     o páté místo
10.45     o třetí místo
13.00     finále

Všechny zápasy můžete sledovat živě na www.net-tv.cz. Výsledky naleznete na http://www.europeanlacrosseleague.eu/2012/vysledky/.

Jan Barák

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193