Lacrosse > Mužský lakros > Evropská lakrosová liga se hraje poprvé v Berlíně

Evropská lakrosová liga se hraje poprvé v Berlíně

21.9.2012

Druhý turnaj letošní Evropské lakrosové ligy uvidí diváci na zimním stadionu ve čtvrti Neukölln v Berlíně a ELL se tak poprvé představí na německé půdě, v zemi kde je lakros na velkém vzestupu.

Ve skupině A se ve vzájemných zápasech střetnou finalisté z prvního turnaje, Bison Radotín a Aitcom Pardubice. Tuto dvojici favoritů doplní radotínští Wolves. Po prvním turnaji došlo ve složení týmů k drobným změnám. Bisony opustil Jakub Výmola draftovaný do Wolves a naopak získali posilu, zkušeného anglického obránce Alana Keleeho, který za Bisony hrál již minulém roce.

Wolves, kteří skončili v úvodním turnaji na posledním místě, využili možnosti draftu a posílili právě o Jakuba Výmolu z Bisons a také o Romana Čecha z ELL Blue. Navíc dopsali na soupisku „žolíka“ – elitního střelce Jirku Košťála.

Ve skupině B nastoupí domácí Deutschland Adler proti ELL Blue a Old Dogs Plzeň. Z týmu domácích žádné zprávy o změnách nepronikly, na druhé straně manažer Blues Mirek Knotek získal do sestavy dvě povolené posily, české reprezentanty Jakuba Kose a Tomáše Žipaje. Old Dogs nasazují do boje velezkušeného Pavla Krause.

Kvůli technickým komplikacím bohužel nebudou zápasy berlínského turnaje vysílány živě, všechny zápasy však budou záhy ke shlédnutí na www.net-tv.cz.

Program turnaje
Sobota 22. 9. 2012

12.00 Aitcom Pardubice – Wolves Radotín
13.30 Deutschland Adler – ELL Blue
15.00 LC Bison Radotín – Aitcom Pardubice
16.30 Old Dogs Plzeň – ELL Blue
18.00 Wolves Radotín – LC Bison Radotín
19.30 Deutschland Adler – Old Dogs Plzeň

Neděle 23. 9. 2012
10.00 A3 vs. B3 (o páté místo/5th place game)
11.30 A2 vs. B2 (o třetí místo/3rd place game)
13.00 A1 vs. B1 (finále/final)

Výsledkový servis najdete zde.

Hřiště: mapa

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 203