Lacrosse > Mužský lakros > Evropská lakrosová liga má za sebou dva turnaje, přinesly zajímavé zápasy a mnohá překvapení

Evropská lakrosová liga má za sebou dva turnaje, přinesly zajímavé zápasy a mnohá překvapení

29.9.2011

(jb) - První dva turnaje ELL 2011 jsou minulostí a je čas na malou rekapitulaci dosavadního průběhu a hodnocení dosavadních výkonů jednotlivých týmů. Začněme u těch, které byly před začátkem ELL pasovány do role největších favoritů. Zatímco radotínští Bizoni předpoklady odborníků naplnili a pokaždé se dostali až do finále, bratislavští BATS zůstali daleko za očekáváním. Na domácím turnaji vybojovali páté místo a ve druhém skončili na šesté pozici, tedy poslední.

Nic však není rozhodnuto, protože v závěrečném turnaji ELL 22. 10. 2011 se může stát vítězem ELL ještě každý z šesti zúčastněných týmů, jen budou do bojů o celkový triumf nastupovat z rozdílně výhodných pozic.

Trenérům a manažerům obou týmů jsme položili několik otázek a zde jsou jejich odpovědi:

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky vašeho týmu v ELL?
Patrik Procházka, LC Bison Radotín: „Konečné druhé a první místo na turnajích v Bratislavě a v Radotíně, zisk 11 bodů a zlepšující se sehranost týmu pro mne znamená spokojenost.“

Viliam Čulman, Bats Lacrosse: „Zatiaľ o spokojnosti s výsledkami v týme nemožno hovoriť. Ale uvidíme, čo nám dá tretí turnaj.

V čem je největší síla vašeho týmu?
Bison: Síla týmu LC Bison je zejména ve vynikajících výkonech brankáře Tomáše Říhy a v produktivitě útoku. Finálový zápas v Radotíně pak znamenal zlepšení práce v defenzivní činnosti, což je příjemné zjištění do druhé poloviny letošního ročníku ELL.

Bats: Zatiaľ len v útoku a bráne.

Kteří hráči patří mezi vaše největší opory, kdo vás překvapil?
Bison: Příjemným překvapením je pro mne herní projev zahraničních, vlastně fieldových hráčů, kteří se s počtem odehraných zápasů stále více adaptují na menší prostor a odlišný styl hry.

Bats: Zatiaľ sa o prekvapeniach nedá hovoriť, nakoľko sa ideálna zostava len kryštalizuje a postupne nám prichádzajú všetci hráči, aby sme si ich vyskúšali.

Kdo je podle vás největším favoritem ELL a proč?
Bison: Vzhledem k systému ligy a skutečnosti, že rozhoduje až poslední turnaj, mohou překvapit i týmy, které v dosavadním účinkování zůstaly za očekáváním. Myslím si, že turnaj nemá výrazného favorita, a otázka, kdo zvítězí, zůstane otevřena až do konce.

Bats: Favorita nemám, ale vo finále by som videl rád BATS a PRAGUE SPORTS.

Každý tým může povolat na druhou polovinu nějakou posilu. Využijete této možnosti?
Bison: Nepředpokládám, že bychom využili tuto možnost. Ne snad, že bych si to nedovedl představit, ale není kde brát.

Bats: Určite hej.

Co vás v dosavadním průběhu ELL potěšilo/zklamalo?
Bison: Potěšil mne velký zájem zahraničních hráčů a jejich chuť cestovat za lakrosem přes půl Evropy. Zklamání? Snad jedině pivo na turnaji v Bratislavě, kdy jsem se těšil na Zlatého Bažanta, ale to je nadsázka.

Bats: Potešilo – nasadenie hráčov, a hlavne nečakaný úvod týmu ELL Blue.  Sklamalo – zatiaľ nič.

Příště se podíváme do kuchyně týmů ELL Blue a Prague Sports.

Jan Barák

 

 

 

 

Jan Barák a kolektiv.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa