Lacrosse > Mužský lakros > ELL: Třetí turnaj rozhodne o pozicích jednotlivých týmů pro play-off

ELL: Třetí turnaj rozhodne o pozicích jednotlivých týmů pro play-off

12.10.2011

Nová posila Bizonů Tomáš ProcházkaNová posila Bizonů Tomáš Procházka
Nová posila Bizonů Tomáš Procházka

(jb) - Evropská lakrosová liga (ELL) vstupuje 15. a 16. října do své druhé části třetím turnajem, tentokrát v Plzni. Šest týmů bude bojovat o co nejlepší výchozí pozici pro play-off, které se hraje hned následující víkend v Radotíně.

V plzeňské hale na Košutce se ve skupině A představí tři týmy, které v dosavadním průběhu ELL dominovaly a obsadily první tři pozice. V prvním utkání této skupiny hraném od 13 h na sebe narazí vítěz prvního turnaje ELL Blue a tým Prague Sports. Toto utkání bude velmi zajímavé hned z několika důvodů. V týmu Prague Sports se poprvé představí nová posila – Martin Mrlík. Chybět bude naopak distancovaný Dominik Pešek. Oba týmy mají ještě šanci bojovat o přímý postup do semifinále ELL, kam zamíří první dva z celkového pořadí po odehrání tří turnajů. A pro Prague Sports existuje jediná cesta, vyhrát tento třetí turnaj. „Blues“ jsou ve výhodnější pozici, k přímému postupu do semifinále jim stačí na plzeňském turnaji umístění do čtvrtého místa. Totéž platí i pro radotínské Bizony, kteří vyhráli druhý turnaj ELL.

Další zápasy skupiny A:
16.00 Prague Sports–LC Bison Radotín
19.00 ELL Blue–LC Bison Radotín

Ve skupině B se bude hrát především o co nejlepší postavení do čtvrtfinále, které se hraje v pátek 21. 10. večer v Radotíně. Velmi zajímavé bude sledovat výkony Bats Lacrosse, již s kanadskými posilami Jamie Plunkettem a Michaelem Gillanem. V prvních dvou zápasech bude naopak chybět distancovaný Pavel Došlý.

Bats se v prvním utkání této skupiny se střetnou s domácími Old Dogs Plzeň. Ti budou spoléhat především na podporu svých fanoušků, kteří umějí udělat v hale pěknou atmosféru. Souboj dosavadní velké opory Old Dogs brankáře Jakuba Mareše s elitními kanadskými střelci bude opravdovou lakrosovou lahůdkou.

V dalších utkáních této skupiny se od 17.30 h střetnou ELL Orange s Bats Lacrosse a od 20.30 h vyzvou domácí Old Dogs na souboj ELL Orange.

Nedělní program:
8.00 ELL o páté místo
9.30 juniorská liga U13 Plzeň–Radotín
10.30 ELL o třetí místo
12.00 juniorská liga U11 Plzeň–Radotín I.
13.00 ELL FINÁLE
14.30 juniorská liga U11 Plzeň–Radotín II.

Novou posilou týmu LC Bison Radotín se stal mladý útočník Tomáš Procházka. Položili jsme mu pár otázek:

Proč se zapojuješ až do druhé poloviny ELL?
Na konci června jsem podstoupil operaci vazu v koleni. Nemyslel jsem si tedy, že bych byl schopen nastoupit dříve než někdy v zimě. Vše ale probíhalo lépe, než kdokoliv čekal. Asi před týdnem mě oslovil Patrik Procházka, zda bych nechtěl nastoupit za LC Bison Radotín. Slíbil jsem, že pokud budu schopen hrát, tak nabídku přijmu.

Měl jsi ještě další nabídky?
Žádné další nabídky jsem neměl, a jelikož Patrik Procházka je i trenérem klubu LCC Radotín, za který nastupuji v NBLL, nejlépe věděl, jak na tom jsem. V týmu LC Bison Radotín také působí celá řada mých spoluhráčů právě z NBLL. Hlavně výtečný a vždy bezchybný branař Tomáš Říha (tímto ho zdravím).

Co by mělo být tvým hlavním přínosem?
Myslím si, že v týmu budu od toho, abych posílit pravou stranu útoku a pokud možno přidal nějaké góly.

Máš představu o síle jednotlivých týmů ELL? Koho bys pasoval do role favorita?
Určitě ano. Viděl jsem prakticky všechny zápasy obou odehraných turnajů. Silný se mi zdá tým ELL Blue a popravdě jsem zvědavý, s čím novým přijde tým Bats, proslýchá se totiž, že by měli mít ještě další zahraniční posilu (Bats oznámili angažmá Kanaďana Mikea Gillana, pozn. red.). Ale každopádně doufám ve výhru týmu LC Bison Radotín. 

Jan Barák 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%