Lacrosse > Mužský lakros > ELL: Old Dogs Plzeň oslabeni zraněními, ELL Orange posíleni drafty

ELL: Old Dogs Plzeň oslabeni zraněními, ELL Orange posíleni drafty

11.10.2011 Ohlédnutí za první polovinou letošní Evropské lakrosové ligy (ELL) zakončíme u týmů Old Dogs Plzeň a ELL Orange.

ELL Orange
ELL Orange
Old Dogs Plzeň
Old Dogs Plzeň

(jb) - Old Dogs Plzeň vsadili při úvodním draftu na kombinaci mladých hráčů a několika zkušených harcovníků. Po dvou turnajích se jim však tato koncepce úplně rozsypala. Do ELL kvůli zranění vůbec nenastoupil Matěj Barák, který měl patřit mezi střelecké opory „Dogs“, a navíc si na druhém turnaji obnovil zranění kolena druhý klíčový hráč a do té doby hlavní tahoun týmu, český reprezentant Emil Moravec. Plzeňští tak museli povolat do hry zkušeného Martina Preislera, který byl původně v roli trenéra. I tak to budou mít v nabité konkurenci velmi těžké a jejich postup do bojů o medaile by byl velkým překvapením.

ELL Orange patří mezi týmy, které byly sestaveny až těsně před začátkem, a tak je jejich základní pětice poněkud slabší než u ostatních týmů. Po prvním turnaji získali pomocí draftu dva zkušené obránce a na kvalitě hry to bylo hned znát. Martin Hodaň a Jan Penniger pomohli ke zlepšení a k zisku čtvrtého místa na druhém turnaji. „Oranges“ se stejně jako „Old Dogs“ nedávají velké šance na umístění na předních příčkách, ale mají na lavičce velezkušeného kouče Romana Pokorného a to je zárukou toho, že neprodají kůži lacino.
I zástupcům těchto dvou týmů jsme položili stejné otázky jako v předchozích rozhovorech.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky Vašeho týmu v ELL?
Roman Pokorný, ELL Orange: Jsem spokojen. Mužstvo se rychle učí hrát moderní lakros, a protože v něm nejsou žádné evropské superhvězdy, krystalizuje silný týmový duch.
Martin Preisler, Old Dogs Plzeň: Spokojený jsem s výkony hráčů, kteří doposud nastoupili a odehráli velmi dobré zápasy. Škoda jen, že druhá polovina týmu je zraněná, pokud v další fázi ELL nastoupí, můžeme se těšit z lepších výsledků.

V čem je největší síla vašeho týmu? 
ELL Orange: Je malý rozdíl mezi lídrem a nejslabším hráčem. Jsme dobrý řetěz bez vyloženě slabých článků.
Old Dogs: Vsadili jsme především na mládí a dravost, lehce doplněnou zkušenějšími hráči.

Kteří hráči patří mezi vaše největší opory, kdo vás překvapil?
ELL Orange: Brankář Martin Bartuška je největší opora, velmi mile mě překvapila rakouská ekvipa oranžového týmu.
Old Dogs Plzeň: K největším oporám patří naši golmani Kuba Mareš a Klokan, bohužel jsme přišli vinou zranění o zkušeného Emila Moravce.

Kdo je dle vás největším favoritem ELL a proč?
ELL Orange: Bizoni, mají reprezentačního brankáře Tomáše Říhu a dále zde hraje jádro české reprezentace z letošního MS, možná budoucí útočná síla Washington Steals.
Old Dogs: Tým ELL Blue.

Každý tým může povolat na druhou polovinu nějakou posilu. Využijete této možnosti?
ELL Orange: Oslovil jsem Martina Mrlíka, ale nevím, jestli bude mít chuť hrát za náš tým. Možná. (Martin Mrlík mezitím potvrdil svou účast v týmu Prague Sports. Pozn. red.)

Co vás v dosavadním průběhu ELL potěšilo/zklamalo?
ELL Orange: Nadchlo mě hlavní motto soutěže „Hraj fér“ a potěšila mě kvalita a přístup rozhodčích, hlavně získání zámořských. Zklamalo mě, že přes předběžné dohody nebylo nakonec týmu, o který se starám, umožněno hrát pod názvem Sparta Praha. Myslím, že to byl dobrý nápad, který by prospěl atraktivitě celé soutěže a propagaci lakrosu v Čechách. 
Old Dogs: Potěšila zajímavost zápasů, nepotěšila velká marodka na lavičce.

Třetí turnaj ELL se uskuteční 15. a 16. října 2011 v Plzni, v hokejbalové hale Na Košutce v Bolevci. V sobotu dopoledne probíhají tréninky, začátek prvního zápasu je tradičně ve 13 h. V neděli se začíná už v 8 h, navíc se zápasy ELL budou střídat s utkáními juniorské boxlakrosové ligy.

Rozlosování třetího turnaje ELL:
Skupina A: Prague Sports, LC Bison Radotín, ELL Blue
Skupina B: ELL Orange, Bats Lacrosse, Old Dogs Plzeň

Všechny důležité informace najdete nawww.europeanlacrosseleague.eu.

Jan Barák

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Jak se vám líbí film Globální lakrosová vesnice? (Známkujte jako ve škole)
Celkem hlasů 8