Lacrosse > Mužský lakros > ELL: Old Dogs Plzeň oslabeni zraněními, ELL Orange posíleni drafty

ELL: Old Dogs Plzeň oslabeni zraněními, ELL Orange posíleni drafty

11.10.2011 Ohlédnutí za první polovinou letošní Evropské lakrosové ligy (ELL) zakončíme u týmů Old Dogs Plzeň a ELL Orange.

ELL Orange
ELL Orange
Old Dogs Plzeň
Old Dogs Plzeň

(jb) - Old Dogs Plzeň vsadili při úvodním draftu na kombinaci mladých hráčů a několika zkušených harcovníků. Po dvou turnajích se jim však tato koncepce úplně rozsypala. Do ELL kvůli zranění vůbec nenastoupil Matěj Barák, který měl patřit mezi střelecké opory „Dogs“, a navíc si na druhém turnaji obnovil zranění kolena druhý klíčový hráč a do té doby hlavní tahoun týmu, český reprezentant Emil Moravec. Plzeňští tak museli povolat do hry zkušeného Martina Preislera, který byl původně v roli trenéra. I tak to budou mít v nabité konkurenci velmi těžké a jejich postup do bojů o medaile by byl velkým překvapením.

ELL Orange patří mezi týmy, které byly sestaveny až těsně před začátkem, a tak je jejich základní pětice poněkud slabší než u ostatních týmů. Po prvním turnaji získali pomocí draftu dva zkušené obránce a na kvalitě hry to bylo hned znát. Martin Hodaň a Jan Penniger pomohli ke zlepšení a k zisku čtvrtého místa na druhém turnaji. „Oranges“ se stejně jako „Old Dogs“ nedávají velké šance na umístění na předních příčkách, ale mají na lavičce velezkušeného kouče Romana Pokorného a to je zárukou toho, že neprodají kůži lacino.
I zástupcům těchto dvou týmů jsme položili stejné otázky jako v předchozích rozhovorech.

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky Vašeho týmu v ELL?
Roman Pokorný, ELL Orange: Jsem spokojen. Mužstvo se rychle učí hrát moderní lakros, a protože v něm nejsou žádné evropské superhvězdy, krystalizuje silný týmový duch.
Martin Preisler, Old Dogs Plzeň: Spokojený jsem s výkony hráčů, kteří doposud nastoupili a odehráli velmi dobré zápasy. Škoda jen, že druhá polovina týmu je zraněná, pokud v další fázi ELL nastoupí, můžeme se těšit z lepších výsledků.

V čem je největší síla vašeho týmu? 
ELL Orange: Je malý rozdíl mezi lídrem a nejslabším hráčem. Jsme dobrý řetěz bez vyloženě slabých článků.
Old Dogs: Vsadili jsme především na mládí a dravost, lehce doplněnou zkušenějšími hráči.

Kteří hráči patří mezi vaše největší opory, kdo vás překvapil?
ELL Orange: Brankář Martin Bartuška je největší opora, velmi mile mě překvapila rakouská ekvipa oranžového týmu.
Old Dogs Plzeň: K největším oporám patří naši golmani Kuba Mareš a Klokan, bohužel jsme přišli vinou zranění o zkušeného Emila Moravce.

Kdo je dle vás největším favoritem ELL a proč?
ELL Orange: Bizoni, mají reprezentačního brankáře Tomáše Říhu a dále zde hraje jádro české reprezentace z letošního MS, možná budoucí útočná síla Washington Steals.
Old Dogs: Tým ELL Blue.

Každý tým může povolat na druhou polovinu nějakou posilu. Využijete této možnosti?
ELL Orange: Oslovil jsem Martina Mrlíka, ale nevím, jestli bude mít chuť hrát za náš tým. Možná. (Martin Mrlík mezitím potvrdil svou účast v týmu Prague Sports. Pozn. red.)

Co vás v dosavadním průběhu ELL potěšilo/zklamalo?
ELL Orange: Nadchlo mě hlavní motto soutěže „Hraj fér“ a potěšila mě kvalita a přístup rozhodčích, hlavně získání zámořských. Zklamalo mě, že přes předběžné dohody nebylo nakonec týmu, o který se starám, umožněno hrát pod názvem Sparta Praha. Myslím, že to byl dobrý nápad, který by prospěl atraktivitě celé soutěže a propagaci lakrosu v Čechách. 
Old Dogs: Potěšila zajímavost zápasů, nepotěšila velká marodka na lavičce.

Třetí turnaj ELL se uskuteční 15. a 16. října 2011 v Plzni, v hokejbalové hale Na Košutce v Bolevci. V sobotu dopoledne probíhají tréninky, začátek prvního zápasu je tradičně ve 13 h. V neděli se začíná už v 8 h, navíc se zápasy ELL budou střídat s utkáními juniorské boxlakrosové ligy.

Rozlosování třetího turnaje ELL:
Skupina A: Prague Sports, LC Bison Radotín, ELL Blue
Skupina B: ELL Orange, Bats Lacrosse, Old Dogs Plzeň

Všechny důležité informace najdete nawww.europeanlacrosseleague.eu.

Jan Barák

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198