Lacrosse > Ženský lakros > Dva dny volna se nám budou před čtvrtfinále hodit, říká po losu ME trenér Ondráček

Dva dny volna se nám budou před čtvrtfinále hodit, říká po losu ME trenér Ondráček

13.5.2023

Dva dny volna se nám budou před čtvrtfinále hodit, říká po losu ME trenér Ondráček

Mistrovství Evropy juniorek v Praze začne přesně za 50 dní. Hlavní trenér českého výběru Adam Ondráček se ohlédl za rozlosováním turnaje. Jeho svěřenkyně se v elitní skupině A střetnou hned v první dva dny šampionátu s Anglií a Walesem. Cíle pro ME ale zůstávají nejvyšší. Kouč věří v sílu českého týmu i dobrou partu ve svém výběru.

Jste rádi, že máte jen tříčlennou skupinu, že budete mít po dvou úvodních zápasech dva dny volno, nebo se může stát, že vypadnete z tempa?
Upřímně beru to, jak to je a nezabývám se tím, jestli by nebyla lepší jiná varianta. Jsem rád že nás čekají jen vyrovnané a psychicky náročné zápasy, pomůže to v růstu hráček. Dva dny volna vnímám velmi pozitivně, dostaneme čas si odpočinout, zahojit menší zranění a budeme mít čas se připravit na soupeře pro čtvrtfinále.

Psychologicky se může jevit zvláštní, že máte zřejmě dva nejtěžší soupeře a nemusí se povést třeba ani jednou vyhrát. Nebylo by lepší se rozehrát s někým slabším?
Pokud chceme vyhrát celé mistrovství, musíme porazit každého. Když už má přijít ledová sprcha tak nejlépe v prvním zápase, tým má pak čas se oklepat a nakopnout k dalším zápasům. A jestli by bylo lepší mít snazšího soupeře na začátek? Asi ano z pohledu výsledku, ale těžký vyrovnaný zápas holky posune víc než jednoduchá výhra.

I kdyby holky dvakrát prohrály s Anglií i Walesem, postoupí, do čtvrtfinále. Dá se říct, koho byste si ze skupiny B nepřáli?
Věřím v sílu našeho týmu a že holky jsou schopny porazit každého soupeře na ME. Všichni odvádějí kvalitní práci, včetně realizačního týmu. Jako nejsilnější tým ze skupiny B vnímám Skotsko, jejich výhra nad Walesem na turnaji Home Internationals mě v tom jen utvrdila. Němky jsme potkali tento cyklus již dvakrát a pokaždé jsme jednoznačně vyhráli.

Při posledním rozhovoru jsi říkal, že je cílem poprat se o první místo, platí to i po losu a všech výše nastíněných okolnostech?
Ano, to se nemění. Jak jsem již řekl, věřím že tým má sílu dokázat, že ve své kategorii patří k nejlepším v Evropě. Navíc jsou skvělá parta, což je jeden z faktorů, který může pomoci k úspěchu.

Budete těžit z domácího prostředí a podpory fanoušků, nebo to může být zavazující?
Věřím že ano, samozřejmě holky nejsou zvyklé hrát před publikem, ale je to pro ně další zkušenost, která jim pomůže v růstu. A vím, že povzbuzování fanoušků může být silná podpora morálky během zápasu. Chystáme se mít na Pražačce v dějišti turnaje nějaké tréninky, aby měly holky možnost si hřiště vyzkoušet.

Los ME do 21 let (2. - 9. 7.)
Skupina A: Česko, Anglie, Wales
Skupina B: Německo, Skotsko, Izrael, Irsko
Skupina C: Itálie, Polsko, Španělsko, Švédsko

Více informací na webu Mistrovství Evropy 

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302