Lacrosse > Mužský lakros > Dva debakly na Jižním Městě

Dva debakly na Jižním Městě

11.4.2013 SK Lacrosse Jižní Město B v. TJ Malešice

Že to nebude mít tým Jižního Města B po odchodu čtyř klíčových hráčů do áčka snadné, bylo jasné. Když se k tomu ale ještě přidají různá zranění, nemoci a neúčasti dalších hráčů, kteří jsou na soupisce, už je to celkem problém. Zvlášť, když béčko čekali soupeři z nejsilnějších, a to TJ Malešice a LCC Radotín.

Zbylým cca 12 hráčům slouží ke cti, že jsou na hřišti ochotni nechat všechny své síly.

Proti Malešicím, které mají také lehce proškrtanou soupisku, ale již od začátku neměli hráči JM sebemenší šanci. Brankostroj zahájil již v první minutě Jan Adamiec a tak v polovině zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 0:16!

Od ještě více zdrcující prohry zachránilo Jižní Město jen to, že v druhé půlce Malešice výrazně zvolnily a poslaly do útoků své obránce, kteří si vyměnili místa s útočníky.

Za Jižní Město se poprvé trefil až ve 42. minutě mladíček Marek Daník, když dostal míček od rozehrávajícího brankáře Marka Dobrého a dokázal ho dopravit za záda Aleše Klokana. Střeleckou čest pak ještě dvěma góly zachraňoval s teplotou hrající Milan Černík.

SK Lacrosse Jižní Město B v. TJ Malešice 3:23 (0:9, 0:7, 2:3, 1:3)

Střelci zápasu:
LCJM B: Černík (2+0) Daník (1+0)
TJ Malešice: Beran (3+1) Adamiec (3+0) Kopfstejn (3+0)

SK Lacrosse Jižní Město B v. LCC Radotín
K zápasu do haly Jižího Města se v neděli 7. dubna sešly oba týmy s výrazně prořídlými soupiskami a hráči s hodně těžkýma nohama.

Zatímco mladíci Jižního Města měli za sebou popolední zápasy juniorské ligy, radotínští hráči si odehráli v sobotu svůj večerní zápas s TJ Malešice (15:10), dopřáli si krátký spánek (někteří ani to ne) a vydali se na cestu do Bratislavy, kde za ranního zpěvu slovenského ptactva odehráli od osmi hodin svůj zápas s Bats (6:16). Ten, kdo tohle všechno vydržel, přijel ještě večer na zápas s Jižním Městem B.

Za Jižní Město otevřel v první minutě skóre zdravě drze hrající Adam Štich. LCC záhy srovnal brankou Poupěte. Na druhou Štichovu branku odpověděl pro změnu Skála a celý další zápas to vypadalo, že právě tito dva radotínští hráči mají po dvoudenním maratonu nejlepší fyzičku z celého týmu.

Když se ve druhé čtvrtině dokázal za Jižní Město trefit pouze Vojta Chmelař a polovina skončila 3:15, hrálo se už jen o rozdíl ve skóre. Třetí čtvrtinu Jižní Město sice dokázalo vyhrát 2:1, ale v poslední periodě už chyběly síly, proto skóre 0:5, kdy tým LCC školil LCJM  B pěknými akcemi a Jižní Město už nemělo síly něco vymýšlet. Celkový výsledek tohoto zápasu byl o něco přívětivější, než v zápase proti Malešicím a než podzimní ostudný výsledek proti dnešnímu soupeři (24:0).

SK Lacrosse Jižní Město B v. LCC Radotín 5:21 (2:6, 1:9, 2:1, 0:5)

LCJM B: Štich (2+0)
LCC Radotín: Skála (7+2), Poupě (6+7)